Szukaj

Lista najbogatszych Polek. Zobaczcie, kim są kobiety-milionerki [zdjęcia]

Lista najbogatszych Polek

Mamy z czego być dumni. Nie tylko mężczyźni znajdują się na listach najbogatszych Polaków. Magazyn Forbes i Wprost stworzyli listę kobiet-milionerek. Przybliżamy Wam im sylwetki i szacujemy majątek. Jak budowały swoje imperia finansowe? Różnie, ale na pewno ciężką pracą i konsekwencją.

Irena Eris. Doktor farmacji, właścicielka firmy kosmetycznej – Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, które założyła  1983 wraz z mężem Henrykiem Orfingerem. To jej kosmetyki możemy zobaczyć na półkach prawie wszystkich sklepów.  Irena i Henryk zaczynali w latach 90. od małego zakładu kosmetycznego, a skończyli na kilku instytutach kosmetycznych, hotelach SPA oraz na centrum naukowo-badawczym.

Zyta Olszewska to wiceprzewodnicząca rady nadzorczej firmy Farmacol. Firmę założyła z mężem, Andrzejem Olszewskim. W 1999 roku Farmaco pojawił się na giełdzie, czym wywołał spore zamieszanie w elicie finansowej. Firma zaopatruje  kilkanaście tysięcy aptek i kilkaset szpitali na terenie Polski. Zyta Olszewska zaczynała od pracy w aptece.

Solange Olszewska. Razem z mężem, Krzysztofem Olszewskim założyła firmę Solaris. Spółka jest największym producentem autobusów i tramwajów w Polsce i za granicą. To ich maszyny podwożą nad codziennie do pracy. Solange z wykształcenia jest stomatologiem.

Małgorzata Adamkiewicz. Doktor nauk medycznych i dyrektor generalny grupy Adamed, spółki farmaceutyczno-biotechnologicznej. Firmą zarządza wraz z mężem – Maciejem Adamkiewiczem.  Posiada specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Jest członkinią Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Grażyna Kulczyk. Przez dziewięć lat zajmowała pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polek. Teraz spadła na pozycję drugą. Była żoną Jana Kulczyka, który zmarł w lipcu tego roku.

Zobacz:  Szczegóły pogrzebu Jana Kulczyka

Rozwiedli się po 33 latach małżeństwa. Grażyna Kulczyk jest także mecenasem sztuki i właścicielką kolekcji dzieł na kwotę 100 mln euro. Imperium finansowe miliarderki to: Stary Browar – Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu w Poznaniu, hotel Blow Up Hall 5050 oraz nieruchomość w Londynie. Ta ostatnia jest warta o około 300 mln złotych.

Anna Woźniak-Starak jest jedyną kobietą w pierwszej dziesiątce najbogatszych osób w Polsce. Jej majątek wyceniany jest na około 3,3 mld złotych. Wspólnie z mężem zarządza Polpharmą oraz Polfą. Posiadają kilkanaście nieruchomości w Polsce i za granicą. Anna Woźniak-Starak prowadzi też ekskluzywną restauracją „Belvedere” w Warszawie. Ich syn Piotr Woźniak-Starak jest związany z dziennikarką – Agnieszką Szulim.

Zobacz: Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak zamieścili zmysłowe zdjęcie. 50 twarzy Greya? [INSTAGRAM]

Zobaczcie w naszej galerii, kto uplasował się na pierwszym, a kto na ostatnim miejscu. Podajemy też szacunkowe kwoty ich majątku najbogatszych Polek. Sumy przyprawiają o zawrót głowy.


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×