Szukaj

Gwiazdy wspierają akcję #liniaprosta: Anna Lewandowska, Ola Kwaśniewska, Katarzyna Bujakiewicz, Alan Andersz

Linia prosta gwiazdy o co chodzi?

Akcja #liniaprosta na Instagramie – o co chodzi?

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale też obchodzony od 12 lat Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie została wybrana przypadkowo. Liczba „21” nawiązuje do 21 pary chromosomów, w której osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy (trzeci miesiąc – marzec) chromosomy.

Internet podbija projekt, który rok temu został stworzony przez kanał Lifetime, a pomysłodawcą jest Rami Haidar (brat Emila i Kamila). Do końca marca można wziąć udział w akcji charytatywnej, z której zebrane pieniądze wesprą projekt Stowarzyszenia Bardziej Kochani „Mieszkanie chronione”, który ma pomóc usamodzielnić się osobom z zespołem Downa. Co trzeba zrobić?

Narysuj prostą linię na dłoni i udostępnij publicznie z hasztagiem #liniaprosta. Każde zdjęcie to 5 zł dla Stowarzyszenia Bardziej Kochani od kanału Lifetime na projekt mieszkania chronionego, które ma na celu przygotowanie podopiecznych Stowarzyszenia do samodzielnego dorosłego życia.

Dlaczego akurat linia prosta? Organizatorzy w ten sposób zwracają uwagę na fakt, że pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech, które mogą wyróżniać osobę z zespołem Downa.

Na razie w kampanii trwającej do końca marca udział wzięło 4 tysiące osób. Wśród uczestników nie zabrakło gwiazd. W akcję #liniaprosta włączyli się, m.in. Anna Lewandowska, Katarzyna Zielińska, Kasia Bujakiewicz, Ola Kwaśniewska, Emil Haidar, Alan Andersz, Zofia Ślotała.

Skrywany sekret księżnej Kate niespodziewanie wyszedł na jaw! Chodzi o jej dłonie!

Margaret kombinuje coś z Agnieszką Woźniak-Starak! Spotkały się na tajnej kolacji w środku nocy!

Małgorzata Kożuchowska nie bez powodu jest nazywana ikoną stylu. Nawet jej laptop to prawdziwa perełka!


Wspierasz akcje charytatywne?

×