NewsyCo to był za mecz! Legia Warszawa stawiła czoła europejskiej potędze. Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania

Co to był za mecz! Legia Warszawa stawiła czoła europejskiej potędze. Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania

Legia Warszawa - Real Madryt bez kibiców dlaczego
Milena Majek
23.02.2017 20:52

Legia Warszawa jest jedną z najbardziej znanych drużyn piłkarskich w Polsce. Od jakiegoś czasu całkiem nieźle radzi sobie na boiskach Europy. Dopiero co, toczyły się losy zespołu w ważnym pucharze. Chodzi oczywiście o 1/16 Ligi Europy. Legia dwukrotnie zmierzyła się z Ajaxem Amsterdam. Pierwszy mecz, w stolicy naszego kraju, zakończył się bezbramkowym remisem.

Tym razem Legioniści udali się na rewanż do Amsterdamu. Wszyscy z wypiekami na twarzach śledzili poczynania piłkarzy z Warszawy. Na stadionie rywali zasiadło ok. 2800 polskich fanów, którzy od początku do końca pięknie kibicowali. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Zarówno jedni, jak i drudzy zawodnicy nie stworzyli sobie dogodnych okazji do strzelenia gola. Dwie kontry i dwa niecelne strzały to zbyt mało, aby piłka wpadła do którejś siatki. Kolejna część zaczęła się nie po myśli Legionistów. Już po kilku minutach stracili oni bowiem bramkę. Gola na 1:0 strzelił Nick Viergever.

Trener Jacek Magiera zareagował dość szybko. W 57. minucie zdecydował się na zmianę. Na boisku w miejscu Tomasza Jodłowca mogliśmy oglądać - powracającego po kontuzji - Thibaulta Moulin. Później niestety nie działo się już nic spektakularnego. Trener w 73. minucie zdecydował się na kolejną zmianę. Zamiast Guilherme na boisku pojawił się Tomas Necid. Swoich szans na zdobycie bramki próbował także - ku zaskoczeniu kibiców - grający na co dzień na pozycji obrońcy - Maciej Dąbrowski. To jednak nie przyniosło żadnych efektów. Rywale próbowali i próbowali, ale bezskutecznie.

Pod koniec spotkania na ostatnią zmianę zdecydował się trener Magiera. Boisko opuścił kapitan zespołu Michał Kopczyński. Na placu gry pojawił się zatem - po raz pierwszy w Legii Warszawa - Daniel Chima Chukwu. Opaskę kapitańską przejął dobrze znany między innymi z reprezentacji Polski - Michał Pazdan. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic spektakularnego. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Ajaxu Amsterdam. W ten sposób polscy piłkarze pożegnali się z Ligą Europy. Mimo wszystko, dziękujemy za walkę.

Oglądaliście mecz Ajaxu Amsterdam z Legią Warszawa?

Jaki wynik meczu Ajax Amsterdam-Legia Warszawa 2017?