Szukaj

Ważne! Czołowe sieci handlowe wprowadzają kolejne zmiany – Biedronka, Lidl, Żabka, Tesco, Kaufland

Lidl, Żabka, Tesco, Kaufland, Biedronka wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu, które mają chronić i pracowników i kupujących przed ewentualnym zarażeniem się koronawirusem. W większości sieci wprowadzono nowe godziny otwarcia. Co jeszcze?
Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Będą nowe godziny otwarcia i szereg nowych zasad. Pierwszeństwo dla starszych, limity osób, płyny dezynfekujące i rękawiczki ochronne… Co zmieni się w Lidlu, Biedronce, Tesco, Kaufandzie i Żabce w związku epidemią koronawirusa?

Lidl

Przede wszystkich pojawią się wykonane z pleksi ekrany ochronne przy kasach. Ponadto naklejone na podłodze taśmy, wyznaczać będą odległości między osobami w kolejce. Planowane jest ograniczenie liczby klientów, którzy w jednym czasie mogą przebywać w sklepie.

Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować – potwierdza Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowa firmy w rozmowie wiadomoscihandlowe.pl. – Obecnie w każdym naszym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk.

Godziny otwarcia sklepów Lidl będą zmienione tylko w przypadku placówek pracujących dotąd do godziny 22. One będą czynne do 21. To jedyna zmiana w godzinach otwarcie w Lidlu.

Żabka

Od 23 marca Żabka czynna jest w godzinach 7 – 22. Sieć także dystrybuuje środki dezynfekujące oraz rękawiczki, które dostarczane są franczyzobiorcom. We wszystkich punktach wprowadzono także ograniczenia co do liczby osób – zależą one od wielkości sklepu.

Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Rozpoczęliśmy szereg działań wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji.

Tesco

Tutaj mamy z kolei duży ukłon w stronę najbardziej zagrożonej zakażeniem COVID-19 grupy, czyli seniorów. Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grup podwyższonego ryzyka, szczególnie dla starszych. Już od dzisiaj we wszystkich placówkach na terenie Polski takie osoby będą mogły dokonywać zakupów między 9 a 10. Reszta klientów może dokonywać zakupu w pozostałych godzinach według rozpiski w poszczególnych punktach.

Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności – wyjaśnia Daria Kulińska, Dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

Kaufland

Sieć Kaufland przekonuje, że na bieżąco monitorowana jest przez nich sytuacja związaną z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Przygotowano szczegółowe procedury, które niezwłocznie zostaną wdrożone w razie wystąpienia niepokojących sygnałów. Sieć zapewnia, że podjęła szereg działań prewencyjnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas dokonywania zakupów i ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń.

Naszą nadrzędną wartością jest ochrona pracowników oraz klientów. Z tego względu prewencyjnie wprowadziliśmy możliwe rozwiązania służące ich bezpieczeństwu. Na bieżąco monitorujemy sytuację i gdy zajdzie taka konieczność, podejmiemy kolejne działania w ścisłej współpracy z władzami krajowymi i regionalnymi – poinformowała Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej Kauflandu

Godziny otwarcia sklepów pozostały niezmienione.

Biedronka

Skrócenie czasu pracy placówek, limit osób na terenie poszczególnych sklepów, obowiązkowe odstępy miedzy kolejkowiczami, a także płyny dezynfekujące i chusteczki dla klientów. Takie zmiany od 23 marca wprowadziła we wszystkich swoich sklepach Biedronka. To wszystko w celi zmniejszenia ryzyka zachorowań.

Sieć wprowadza także na podłogach w strefie kasowej oznaczenie odległości 1 metra. Pracownicy ochrony mają z kolei dbać o to, by w sklepie nie przebywało jednocześnie więcej osób niż jest to przewidziane dla danego sklepu, co z kolei jest zależne od powierzchni danej placówki.

Biedronka ujednolica godziny pracy sklepów w całej Polsce – będą czynne od godz. 8 do 20, ale od 13.00 do 14.00 będzie przerwa na wymianę pracowników.


Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Dodaj komentarz

 • Farbie pisze:

  Biedronka na ul. Podskarbińskiej w Warszawie: limit klientów 70 osób!!! Pytam, jak to się ma do zakazu zgromadzeń powyżej 50-ciu uczestników?!?

 • Gość pisze:

  Leć do biedronki nabawić się koronki, przy okazji kupisz tanie owoce i warzywa.

 • Gość pisze:

  Ja tam Biedronkę lubię, w tym ich owoce i warzywa

 • Gość pisze:

  DZiwi mnie ze słodycze dalej w tej samej cenie. Jakby przecenili to ludzie by tez kupowali masowo

 • Gość pisze:

  Odpowiedzialność za to żeby przestrzegać kwarantanny i dystansowania się spoczywa na poszczególnych ludziach a nie na właścicielu marketu.
  Socjalistystyczne społeczeństwo jest widzę przyzwyczajone do odgórnych poleceń i nie umie samo myśleć. Dostali smsa żeby iść – idą w tłum, pan z telewizorka powie „jest dobrze proszę się uśmiechać” – to się uśmiechają. A potem oczywiście jest seria niekończących się żądań „proszę mnie leczyć, mi się należy”.
  Dopóki ludzie nie zrozumieją że odpowiedzialność za ich zdrowie spoczywa na nich a nie na innych (sklepach, politykach, sąsiadkach) – nic się nie zmieni.

  • Gość pisze:

   nie socjalistyczne, tylko tradycyjnie patriarchalnie wychowane, gdzie bezmyślnie słucha się „ojca”, który zawsze ma rację.

   Z 1 i 3 akapitem Twojej wypowiedzi oczywiście się zgadzam

 • alicja pisze:

  proszę nie robić ze mnie głupka. Jestem starszą osobą i nie biegnę ochoczo na spotkanie z wirusem tylko dlatego, że ktoś mnie zachęcił z smsem. Głupcy są w każdym wieku.

 • Gośćklara pisze:

  dzisiaj tj. 24.03 o godzinie 19.00 w biedronce było tyle ludzi, że masakra. Chyba wszystkim wymietło lodówkę

 • Gość pisze:

  Z całym szacunkiem, ale emeryci mają kupę czasu na stanie w kolejce. Natomiast ludzie którzy pracują na ich emerytury i jeszcze mają dzieci, tyle czasu nie mają. Pozdrawiam z Krakowa.

 • Gość pisze:

  Dopóki są ograniczenia w ilości klientów do biedry nie idę, wole w osiedlowym małym sklepiku wszystko kupić sprawnie szybko, troszkę drożej ale po ludzku. Nie trzeba czekać godzinę przed sklepem. Ps. Ceny wódki poleciały w górę. Żubrówka z 19.50 na 23.49.

 • Gość pisze:

  A carrefour dalej nic ? Aż żal patrzeć na kasjerów.

  • Rozenek pisze:

   Carefur wprowadzil dezynfekcje koszykow i zakaz pakowania do pojemniczkow swoich.poza tym dalej jeden syf. Chinczycy im placa za wylegarnie wirusa

  • Gość pisze:

   U mnie godziny bez zmian

 • Gość pisze:

  W 2014 roku zarabiałam połowę tego co dziś, plus 500, plus 1 % z PIT. Nie da sie ukryć, że żyje się teraz STO RAZY LEPIEJ. Widać to także w rzeczonej Biedronce po wózkach wypełnionych po brzegi i wiecznych kolejkach do kasy.

 • GośćWrocławianka pisze:

  Godziny otwarcia krótsze, ale pracują tyle samo. Dodajcie, że między 13 a 14 jest przerwa w Biedronce na wymianę brygady. Lubię was czytać, ale czasami brakuje dokładnego info.

 • Gość pisze:

  Aleksa z przodu to ma być odizolowanie kasjera?Tylko klient odbiera towar daje kasę i tu pleksy brak..gdzie jest kontakt z odległości pół metra…Śmiech i kpina..

 • Gość 1 pisze:

  Śmiech na sali.niech biedronka pokaże jakie pleksy kontuzja w celu zabezpieczenia kasjerow.pisza ze coś robią w d…mają swoich pracowników.lucza się tylko obroty cyferki. I sprzedaż.marketami powinna się zająć jakaś inspekcja bo robią co chca

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×