Ważne! Czołowe sieci handlowe wprowadzają kolejne zmiany – Biedronka, Lidl, Żabka, Tesco, Kaufland

Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Lidl, Biedronka, Żabka, Tesco

Lidl, Żabka, Tesco, Kaufland, Biedronka wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu, które mają chronić i pracowników i kupujących przed ewentualnym zarażeniem się koronawirusem. W większości sieci wprowadzono nowe godziny otwarcia. Co jeszcze?

Będą nowe godziny otwarcia i szereg nowych zasad. Pierwszeństwo dla starszych, limity osób, płyny dezynfekujące i rękawiczki ochronne… Co zmieni się w Lidlu, Biedronce, Tesco, Kaufandzie i Żabce w związku epidemią koronawirusa?

Lidl

Przede wszystkich pojawią się wykonane z pleksi ekrany ochronne przy kasach. Ponadto naklejone na podłodze taśmy, wyznaczać będą odległości między osobami w kolejce. Planowane jest ograniczenie liczby klientów, którzy w jednym czasie mogą przebywać w sklepie.

Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować – potwierdza Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowa firmy w rozmowie wiadomoscihandlowe.pl. – Obecnie w każdym naszym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk.

Godziny otwarcia sklepów Lidl będą zmienione tylko w przypadku placówek pracujących dotąd do godziny 22. One będą czynne do 21. To jedyna zmiana w godzinach otwarcie w Lidlu.

Żabka

Od 23 marca Żabka czynna jest w godzinach 7 – 22. Sieć także dystrybuuje środki dezynfekujące oraz rękawiczki, które dostarczane są franczyzobiorcom. We wszystkich punktach wprowadzono także ograniczenia co do liczby osób – zależą one od wielkości sklepu.

Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Rozpoczęliśmy szereg działań wobec naszych pracowników i partnerów, a w trybie codziennym pracuje zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji.

Tesco

Tutaj mamy z kolei duży ukłon w stronę najbardziej zagrożonej zakażeniem COVID-19 grupy, czyli seniorów. Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grup podwyższonego ryzyka, szczególnie dla starszych. Już od dzisiaj we wszystkich placówkach na terenie Polski takie osoby będą mogły dokonywać zakupów między 9 a 10. Reszta klientów może dokonywać zakupu w pozostałych godzinach według rozpiski w poszczególnych punktach.

Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności – wyjaśnia Daria Kulińska, Dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

Kaufland

Sieć Kaufland przekonuje, że na bieżąco monitorowana jest przez nich sytuacja związaną z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Przygotowano szczegółowe procedury, które niezwłocznie zostaną wdrożone w razie wystąpienia niepokojących sygnałów. Sieć zapewnia, że podjęła szereg działań prewencyjnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas dokonywania zakupów i ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń.

Naszą nadrzędną wartością jest ochrona pracowników oraz klientów. Z tego względu prewencyjnie wprowadziliśmy możliwe rozwiązania służące ich bezpieczeństwu. Na bieżąco monitorujemy sytuację i gdy zajdzie taka konieczność, podejmiemy kolejne działania w ścisłej współpracy z władzami krajowymi i regionalnymi – poinformowała Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej Kauflandu

Godziny otwarcia sklepów pozostały niezmienione.

Biedronka

Skrócenie czasu pracy placówek, limit osób na terenie poszczególnych sklepów, obowiązkowe odstępy miedzy kolejkowiczami, a także płyny dezynfekujące i chusteczki dla klientów. Takie zmiany od 23 marca wprowadziła we wszystkich swoich sklepach Biedronka. To wszystko w celi zmniejszenia ryzyka zachorowań.

Sieć wprowadza także na podłogach w strefie kasowej oznaczenie odległości 1 metra. Pracownicy ochrony mają z kolei dbać o to, by w sklepie nie przebywało jednocześnie więcej osób niż jest to przewidziane dla danego sklepu, co z kolei jest zależne od powierzchni danej placówki.

Biedronka ujednolica godziny pracy sklepów w całej Polsce – będą czynne od godz. 8 do 20, ale od 13.00 do 14.00 będzie przerwa na wymianę pracowników.


Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×