Nie żyje gwiazda „Kopydłowa” i „Czterdziestolatka”. Fani dawnych hitów TVP w żałobie

Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Gwiazdor TVP, któremu popularność przyniosły produkcje takie jak Czterdziestolatek oraz Spotkanie z Balladą, nie żyje. Zmarł w leśniczówce w Woli Rudlickiej pod Wieluniem. Miał 69 lat. Internauci składają kondolencje.

Spotkanie z Balladą to polski cykl telewizyjny, który przez wiele lat był emitowany na antenie TVP. Było to widowisko estradowo-kabaretowe z udziałem publiczności. Niektóre części zostały zrealizowane jedynie w wersji estradowej i nigdy nie trafiły na szklany ekran. Przez pewien czas akcja toczyła się w Kopydłowie, miejscowości, której pierwowzorem była wieś położona w województwie łódzkim.

Leszek Benke nie żyje. Zmarł gwiazdor Spotkań z Balladą

Ze Spotkaniami z Balladą było związanych wielu aktorów. Wśród nich był także Leszek Benke, który zadebiutował w programie jeszcze jako student. Od 1985 roku dołączył na stałe do obsady. Potem został gospodarzem programu. Przez wiele lat wcielał się w komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nie była to jednak jedyna produkcja, w której pojawił się Benke. Na swoim koncie zapisał role w dziełach takich jak m.in. Czterdziestolatek. 20 lat później oraz Dziewczyna z dzbanem. Występował także w teatrze w Łodzi.

Niestety do mediów dotarły smutne wieści. Leszek Benke nie żyje. Jak podaje portal wielun.naszemiasto.pl, aktor zmarł w czwartek w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej w gminie Ostrówek pod Wieluniem. Miał 69 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Konto na Facebooku aktora zalały kondolencje składane przez jego fanów. Wspominają role, w które się wcielał, a także dzielą się swoimi wspomnieniami:

  • Leszek Benke dziękuję za wszystko, za to nigdy nie odmówił Pan pomocy gdy o to poprosiłem do zobaczenia po drugiej stronie.
  • Nie żyje Leszek Benke. Zmarł w Swojej leśniczówce.
  • Leszek Benke Serdeczny, otwarty, życzliwy…Pokój Jego duszy. Ogromny smutek.

Kim był Leszek Benke?

Leszek Benke urodził się 26 października 1952 roku w Kopydłowie. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu im. T. Kościuszki. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Potem związał swoje życie z aktorstwem. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Oprócz słynnych Spotkań z Balladą grał także w Bestii, Pan na Żuławach, a także Czterdziestolatek. 20 lat później.

Benke, chociaż nie narzekał na swoją pracę, w jednym wywiadzie podkreślał, że niechętnie uczył się tekstów:

Ja nie lubię się uczyć. Uwielbiam grać. Jak mam się uczyć jakiegoś nowego tekstu, to ja mam wszystko w domu zrobione — poprasowane, okna pomyte, ugotowane na dwa tygodnie do przodu itp. Jak już nie mam wymówki, biorę tekst -komentował w 2014 roku w rozmowie ze stacją Małopolskie TV.

Poniżej prezentujemy fragment jednego z jego występów.


Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje

Komentarze

  • Gość pisze:

    Pamiętam, program mojego dzieciństwa. To smutne że coraz więcej ludzi z tego okresu odchodzi już na tamten świat 🙁

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×