Szukaj

Przełom w sprawie leku na koronawirusa. Amerykańscy naukowcy przekazali wspaniałe wieści

Naukowcy na całym globie gorączkowo poszukują leku, który okaże się skuteczny w walce z koronawirusem. Optymistyczne wieści dotarły do nas z USA. Wprowadzona przez badaczy terapia eksperymentalna daje zaskakujące dobre wyniki. To ogromny przełom w leczeniu.
Koronawirus - maseczki

Koronawirus - maseczki

Koronawirus sparaliżował życie na całym świecie. W większości krajów zamknięte zostały granice, a swobodne poruszanie się po ulicach zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Podobnie jest w Polsce, gdzie wprowadzono szereg różnych restrykcji. Wszystkie te działania mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

Naukowcy ze wszystkich krajów gorączkowo pracują nad wynalezieniem skutecznego leku i stworzeniem szczepionki, która uchroni ludność przed kolejnymi zarażeniami i powstrzyma śmiertelną pandemię. Co jakiś czas pojawiają się optymistyczne doniesienia z różnych zakątków globu. Badacze tworzą różne kombinacje dotychczasowo znanych leków, które sprawdziły się podczas walki z chorobami o podobnych objawach. Lek na koronawirusa to aktualnie najpilniej poszukiwany produkt świata.

Lek na koronawirusa. Jak działa Remdesivir?

W ostatnim czasie bardzo optymistyczne wieści docierają zza oceanu. Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych USA w wyniku przeprowadzonych badań może pochwalić się sporym sukcesem. Naukowcy tamtejszego laboratorium już od jakiegoś czasu prowadzą badania nad eksperymentalnym lekiem przeciwwirusowym o nazwie Remdesivir.

Substancja została podana grupie pacjentów zarażonych koronawirusem. W wyniku przeprowadzonych obserwacji okazało się, że aż 31 procent osób, które zażyły lek znacznie szybciej wróciło do zdrowia niż pozostali pacjenci, którzy dostali placebo.

Uzyskane dane są zachęcające. Dodatkowe badania są jednak nadal potrzebne, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób można zoptymalizować leczenie Remdesivirem, jeśli okaże się ono bezpieczne i skuteczne – przekazała dr Aruna Subramanian z Stanford University School of Medicine

Badania nad lekiem rozpoczęły się w lutym. Podano go 1063 osobom. Remdesivir, to lek produkowany, że firmę biofarmaceutyczną z Kalifornii. Pierwszy raz w terapii eksperymentalnej podano go chorym z Uniwersytetu medycznego Nebraska.

Pierwszy do badań przystąpił ochotnik – Amerykanin, który odbył kwarantannę po podróży statkiem wycieczkowym. Po obiecujących wynikach leczenie zostało rozszerzone na 68 ośrodków medycznych. Większość z nich, bo aż 47 znajduje się w USA, pozostałe 21 ośrodków zlokalizowane jest na terenie Europy i Azji.

Czekamy na kolejne równie entuzjastyczne informacje.


Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?

Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?

Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×