Szukaj

Znaleziono lek na koronawirusa! Kiedy trafi do obiegu?

Koronawirus – badanie naukowców

Koronawirus – badanie naukowców

Lek na koronawirusa odkryli naukowcy z Brazylii. Jego skuteczność ocenia się na prawie 100 procent. Kiedy zakończą się testy i medykament trafi do obiegu?

Najpierw Chiny, a obecnie cały świat walczy z pandemią koronawirusa. SARS-CoV-2 zaraziło się już ponad 2 miliony populacji, z czego prawie 8 tysięcy pochodzi z Polski. Wybawieniem na przerwanie koszmaru, w jakim znalazła się ludzkość, jest opracowanie skutecznego leku na COVID-19. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że udało się wytworzyć środek, który posiada niemalże stuprocentową skuteczność.

Lek na koronawirusa odkryty. Jak działa?

Rewelacyjne wiadomości z Ameryki Południowej w błyskawicznym tempie obiegły światowe media. Lek na koronawirusa, który odkryli brazylijscy naukowcy, podobno powoduje występowanie bardzo niewielu skutków ubocznych. Jego skuteczność ocenia się na 94%. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a medykament pozytywnie przejdzie kolejne testy, jest szansa, że do obiegu trafi już w lipcu.

W najbliższych dniach lek na koronawirusa zostanie podany chorym. Faza testów potrwa około miesiąca i rozpocznie się w połowie maja. Lek przez pięć dni będzie podawany pacjentom, którzy przez kolejne dziewięć zostaną poddani dokładnej obserwacji. Do badania zakwalifikowano osoby w wieku 18 lat i starsze, ale bez bardzo poważnych przypadków.

Brazylijska TV Record zacytowała wypowiedź przedstawiciela administracji prezydenta Jaira Bolsonaro:

Badania dotyczące nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie 500 osób zainfekowanych koronawirusem – poinformował Marcos Pontes.

Minister nauki i technologii Brazylii stwierdził, że do czasu rozpoczęcia testów nie może ujawnić nazwy preparatu:

W ten sposób unikniemy niepotrzebnego w tej chwili wyścigu po ten środek – wyjaśnił.

Lek na koronawirusa został odkryty w trakcie badań in vitro. Brazylijscy naukowcy z CNPEM zauważyli, że dwie z sześciu poddanych testom cząstek drastycznie zmniejszyły transmisję wirusa. Prawdopodobnie składnikami leku są łatwo dostępne na rynku substancje.

Zobacz także: Do kiedy będziemy obowiązkowo nosić maseczki?


Koronawirus a otwarcie galerii handlowych

Koronawirus a otwarcie galerii handlowych

Koronawirus zakupy

Koronawirus zakupy

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Koronawirus w Polsce. Obowiązek noszenia maseczek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×