Gwiazda wielkiego przeboju ma łuszczycę. Choroba zaatakowała jej całe ciało. Odważne zdjęcia

LeAnn Rimes

LeAnn Rimes

LeAnn Rimes, piosenkarka, która wykonała wielki hit do filmu z Izabelą Miko, Wygrane marzenia, zwierzyła się, że cierpi na łuszczycę. Pokazała zdjęcia swojego ciała i opowiedziała o życiu z chorobą.

LeAnn Rimes postanowiła szczerze opowiedzieć na temat swojej trwającej całe życie walki z łuszczycą. Przykra przypadłość nie ułatwiała jej samoakceptacji i wiary w siebie. Teraz wokalistka dojrzała, żeby otarcie zmierzyć się z tematem. Co powiedziała?

LeAnn Rimes szczerze o walce z łuszczycą

U 38-letniej piosenkarki zdiagnozowano chorobę skóry o podłożu immunologicznym już w wieku 2 lat, a gdy miała 6 lat, około 80% jej ciała było pokryte bolesnymi czerwonymi plamami – wszystko oprócz dłoni, stóp i twarzy. Historię opowiedziała w eseju dla Glamour.

Rimes większość swojego młodego życia spędziła, próbując wyleczyć łuszczycę za pomocą kremów steroidowych, lekarstw i eksperymentalnych terapii, i zakrywała się warstwami ubrań, aby ukryć skórę.

Pod koszulą cały mój brzuch był pokryty grubymi łuskami, które bolały i krwawiły. Przez większość mojego życia czułam, że muszę się chować – powiedziała – (… )Nikt o tym nie mówił. A już na pewno nie wtedy, kiedy podpisałam swój pierwszy kontrakt płytowy w wieku 11 lat. W świecie, w którym żyliśmy, nasze wady nie były zapraszane na pierwszy plan.

Piosenkarka w końcu znalazła skuteczne leczenie łuszczycy, gdy miała dwadzieścia kilka lat, a jej skóra uspokoiła się do tego stopnia, że ​​około dwóch i pół roku temu czuła się komfortowo, odchodząc od leczenia. Ale to wszystko przyniosło odwrotny skutek w 2020 roku.

Całe piekło rozpętało się na świecie – i we mnie, ponieważ jestem pewna, że ​​stało się tak dla wielu innych ludzi w czasie tej pandemii – napisała – Nagle przeszłam od robienia tego, co kocham i bycia otoczonym przez ludzi, do kręcenia się po domu. Stres jest częstym wyzwalaczem łuszczycy, a przy tak dużej niepewności, moje problemy natychmiast powróciły.

Jednak tym razem Rimes zdecydowała się nie ukrywać. Po raz pierwszy ujawniła w 2008 roku, że ma łuszczycę, ale wtedy jej skóra była spokojna i ludzie myśleli, że wyolbrzymia. Ona i tak nie była wtedy gotowy, aby pokazać ostre plamy.

Mimo że się otworzyłam, nadal ukrywałam się. A kiedy ukrywasz swoje ciało, jest tak wiele rzeczy, które wpływają na Twoje emocjonalne i duchowe zdrowie. Czujesz, że się powstrzymujesz – jakbyś był w klatce.

Rimes postanowiła w końcu się otworzyć całkowicie i pozować nago, pokazując swoją łuszczycę z okazji Światowego Dnia Łuszczycy.

Wiesz, kiedy mówisz coś, co tak długo trzymałeś, i to takie westchnienie ulgi? Tym są dla mnie te zdjęcia. Potrzebowałam tego. Całe moje ciało – mój umysł, mój duch – potrzebowało tego rozpaczliwie. Kiedy patrzę na te zdjęcia, widzę o wiele więcej niż tylko swoją skórę.

Po podzieleniu się swoją historią w Glamour i na Instagramie wokalistka podziękowała swoim fanom za wyrazy miłości i wsparcia.

Wiedz, że nie jesteś sam – powiedziała w swojej historii  – To był mój główny powód, dla którego chciałam podzielić się czymś tak wrażliwym, ponieważ tak wiele osób walczy i walczy z łuszczycą wśród wielu innych rzeczy. Po prostu wiedz, że jesteś kochany i jesteś godzien, ponieważ mówię sobie to samo w kółko.

View this post on Instagram

So much of my journey, both personally and within my creations, my new chant record and podcast coming out soon, has been excavating pieces that I’ve been hiding and bringing them to the light. It’s been and still is a journey of allowing them out and welcoming and reintegrating those fragments back into wholeness. Music has been my gift, and why I’m here. But I want to give a voice to these other pieces of me. And I want to give a voice to what so many other people are going through. This is finally my time to be unabashedly honest about what psoriasis is and what it looks like. You know when you say something you’ve been holding in for so long, and it’s such a sigh of relief? That's what these photos are to me. I needed this. My whole body—my mind, my spirit—needed this desperately. With today being World Psoriasis Day, I thought this would be the perfect time to share my story with @glamourmag, head to the link in my bio/ stories to read my full essay 💕 #worldpsoriasisday #psoriasis #psoriasisawareness #glamourmag #whatilivewith

A post shared by LeAnn Rimes Cibrian (@leannrimes) on

Kim jest LeAnn Rimes?

LeAnn Rimes, to amerykańska piosenkarka country, autorka tekstów, aktorka i pisarka. Mając 18 lat, miała juz na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt, a także szereg nagród, w tym m.in. dwie nagrody Grammy, cztery Billboardu oraz nagrody Country Music Association Horizon i CMA Best Country Singer. Występowała m.in. przed papieżem i angielską królową. Największą sławę przyniósł jej przebój Cant Fight The Moonlight do filmu Wygrane marzenia z Izabelą Miko w jednej z ról.


LeAnn Rimes ma łuszczycę

LeAnn Rimes ma łuszczycę

LeAnn Rimes ma łuszczycę

LeAnn Rimes ma łuszczycę

LeAnn Rimes

LeAnn Rimes

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×