Eurowizja Junior 2022: To ona będzie reprezentować Polskę! 10-letnia Laura razem z mamą w pierwszym wywiadzie po eliminacjach

Laura Bączkiewicz z mamą

Laura Bączkiewicz z mamą

Laura Bączkiewicz o emocjach związanych z udziałem w Eurowizji Junior 2022, przygotowaniach do konkursu i występu. Reporterka Jastrząb Post porozmawiała nie tylko z młodą gwiazdą, ale także z jej mamą.

11 grudnia w Erywaniu odbędzie się 19. edycja Eurowizji Junior, w której wystąpią kandydaci z 16 państw. Do gry po siedemnastoletniej przerwie powróci Wielka Brytania. O jak najwyższe miejsce dla Polski zawalczy finalistka 5. edycji The Voice Kids Laura Bączkiewicz z Konina, która 25 września wygrała finał eliminacji zorganizowanych w ramach programu Szansa na sukces.

10-latka w stolicy Armenii zaśpiewa przygotowaną na konkurs piosenkę To the moon. Utwór, zgodnie z regulaminem dziecięcej Eurowizji, musi zawierać większość słów w języku ojczystym. Laura skorzystała z przywileju zaśpiewania nie tylko po polsku, ale także zdecydowała się na fragmenty po angielsku. O emocjach związanych z reprezentowaniem Polski opowiedziała reporterce Jastrząb Post na gorąco po ogłoszeniu wyników.

Laura Bąkiewicz o reprezentowaniu Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura nie ukrywa, że wciąż ciężko jej uwierzyć, iż to ona poleci do Armenii jako następczyni Sary James, która rok temu w Paryżu zajęła 2. miejsce:

Jeszcze to do mnie nie dociera. Dziwnie tak słyszeć o sobie, że zostałam reprezentantką Polski. Jeszcze się do tego jakoś bardzo nie przyzwyczaiłam, ale bardzo się cieszę z tego powodu.

Jaka atmosfera panowała za kulisami finałowego odcinka preselekcji?

Wczoraj mieliśmy próbę, dzisiaj generalną, więc bardzo się jakoś nie stresowałam. To wyszło mi na dobrze. Emocje były bardzo wysokie, ciśnienie też miałam bardzo mocne, bo każdy z tych finalistów bardzo ładnie śpiewał. Nie mogę nazwać ich konkurencją, bo my się wszyscy przyjaźnimy.

Młoda gwiazda jest wielką fanką Eurowizji:

Chciałabym wypaść jak najlepiej i jak najlepiej zaprezentować Polskę. To moje największe marzenie się właśnie spełniło. Zawsze oglądałam Eurowizję Junior. Podobały mi się bardzo, bo dziewczyny mają bardzo dobry głos. Cieszę się, że mogę dołączyć do tego grona, do tej rodziny eurowizyjnej. […] Zanim Eurowizja poleciała na żywo, ja już znałam wszystkie piosenki na pamięć – te, które wpadały w ucho.

Niewiele brakowało, a Laura nie wzięłaby udziału w eurowizyjnej Szansie na sukces:

Rodzice wspierają mnie w tym. Do tego programu zachęcił mnie mój nauczyciel śpiewu, pan Mariusz Urbaniak, bo były ostatnie chwile, żeby się zapisać na castingi. To była taka wspólna decyzja. Mam wiele inspiracji, które mnie do tego zachęciły.

Jak będzie wyglądał występ 10-latki?

Zastanawiałam się w sumie nad tym. Postaram się jak najlepiej zaśpiewać, bo nie chcę zawieść Polski. Będę się starać jak najlepiej zaśpiewać. Będę miała wiele prób. Na każdą przyjdę, nawet jakbym miała być chora.

Reprezentantka Polski regularnie uczy się angielskiego. Do czasu finału Eurowizji Junior chce jak najlepiej opanować ten język:

Jeszcze staram się go bardziej szlifować. Teraz będę miała częściej zajęcia z angielskiego, z wymowy głównie. Ogólnie przez „Voice’a” się poprawiłam z angielskim. Napisałam w zgłoszeniu, że ja nie umiem angielskiego. A miałam tam tylko jedną piosenkę po polsku z jakichś pięciu. Myślę, że w Armenii mi się jeszcze polepszy, bo tam właściwie osoby z Polski będą mówić tylko po polsku.

Mama Laury Bączkiewicz o jej występie

O komentarz na temat zwycięstwa Laury poprosiliśmy także jej mamę:

Jestem naprawdę w szoku. […] Ja jej cały czas powtarzałam, że najważniejsze po prostu, żeby dobrze zaśpiewała i była z siebie zadowolona, a nieważny jest wynik. I tyle. Cały czas trenowaliśmy razem z nauczycielem, ze mną, z mężem, siostrą. […] Nie mamy muzycznych korzeni. Bardzo lubimy muzykę. Cały czas w domu leci muzyka. W samochodzie, w domu. A Laura faktycznie od najmłodszych lat śpiewa.

A co z edukacją?

Na razie Laura ogarnia szkołę. Zajmuje się dubbingiem, więc jest nauczona, że musi wszystko nadrobić, bo nie zawsze udaje się jej to w weekend, bo nieraz w weekend jest w Warszawie [gdzie nagrywa dubbing –red.]. Jeśli zdarzy się jej opuścić zajęcia, to za każdym razem nadrabia.

Trzymamy kciuki za Laurę.


Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×