Szukaj

Lars Larsen nie żyje. Śmierć słynnego miliardera wstrząsnęła całym krajem

Lars Larsen nie żyje. Założyciel i dyrektor sieci handlowej JYSK zmarł po długoletniej chorobie. O jego śmierci poinformowano w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej sieci handlowej. Miał 71 lat.

Lars Larsen nie żyje

Lars Larsen miał raka. Chociaż mężczyzna uparcie z nim walczył, choroba okazała się silniejsza. Słynny Duńczyk, który na swoim koncie może zapisać m.in. założenie sieci handlowej JYSK, zmarł w poniedziałek, 19 sierpnia. Odszedł w wieku 71 lat.

O jego śmierci poinformowały wszystkie duńskie serwisy informacyjne. W swoim kraju uchodził za jednego z najsłynniejszych biznesmenów. Zajmował 424 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata miesięcznika Forbes:

Lars Larsen zmarł w swoim domu w Silkeborg w otoczeniu rodziny po krótkiej, ale ciężkiej chorobie – czytamy na łamach Ekstrabladet.

Informację tę potwierdzono także na stronie internetowej JYSK-a:

Straciliśmy ojca, męża i dziadka, a Dania wyjątkowego handlowca. Wszyscy będziemy za nim tęsknić. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby kontynuować jego pracę – przyznał Jacob Brunsborg, przewodniczący Grupy JYSK.

Zobacz: Nie żyje gwiazda „M jak Miłość” Bożena Krzyżanowska. Miała 61 lat

Kim był Lars Larsen?

Dodajmy, że Larsen któremu popularność przyniosło stworzenie sieci handlowej, pierwsze przedsiębiorstwo założył już w 1979 roku. Przez lata swojej działalności, stworzył prawdziwe handlowe imperium. Jego sklepy znajdują się aż w 52 krajach na całym świecie (w tym w Polsce). Ich liczba łącznie sięga do 2800.

Pierwszy sklep otworzono 2 kwietnia 1979 w Aarhus w Danii. Dziś firma ma ponad 2,5 tysiąca placówek na całym świecie.

Z biznesem związany był niemal do końca swojego życia. Gdy zachorował, firmę przekazał w ręce syna, Jacoba Brunsborga. Stało się to w czerwcu, gdy rodzina oficjalnie poinformowała o jego chorobie.

Zobacz: Rodzina królewska w żałobie. Księżniczka Christina nie żyje


Lars Larsen nie żyje

Lars Larsen nie żyje

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×