Szukaj

Larry King nie żyje. Odeszła legenda dziennikarstwa. Kilka miesięcy wcześniej pochował dwoje swoich dzieci

Larry King nie żyje

Larry King nie żyje

Larry King nie żyje. Znany amerykański dziennikarz na początku roku trafił do szpitala, a jego stan z dnia na dzień się pogarszał. Dzisiaj media obiegła tragiczna wiadomość. 

Larry King nie żyje. Amerykański dziennikarz trafił do szpitala na początku stycznia. Mężczyzna walczył z koronawirusem. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci, a jeszcze kilka dni temu lekarze określali jego stan jako poważny, ale stabilny. Miał on wiele chorób współistniejących. Jego organizm był bardzo obciążony. W przeszłości walczył z nowotworem płuc. Przeszedł też kilka zawałów i cały czas leczył się na cukrzycę. Informacja o śmierci uwielbianego przez Amerykanów dziennikarza ukazała się na jego profilu na Twitterze.

Ora Media z wielkim smutkiem informuje o śmierci naszego współzałożyciela, gospodarza i przyjaciela Larry’ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Wiele tysięcy wywiadów Larry’ego, nagród i globalne uznanie stanowią świadectwo jego wyjątkowego talentu. (…) Chociaż to jego nazwisko pojawiało się w tytułach programów, Larry zawsze postrzegał temat rozmowy jako prawdziwą gwiazdę swoich programów, a siebie samego jako jedynie bezstronny łącznik między gościem a publicznością. Czy przeprowadzał wywiad z amerykańskim prezydentem, przywódcą zagranicznym, celebrytką, skandaliczną osobistością czy zwykłym człowiekiem. Larry lubił zadawać krótkie, bezpośrednie i nieskomplikowane pytania. Uważał, że zwięzłe pytania zwykle dostarczają najlepszych odpowiedzi i nie mylił się w tym przekonaniu.

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo kondolencji napływających z całego świata. Opłakują go nie tylko fani, ale także koledzy z branży.

Kim był Larry King?

Larry King urodził się w 1933 roku w Brooklynie w żydowskiej rodzinie. Jego matka pochodziła z Wilna. Swoją karierę w mediach rozpoczął w 1957 roku, pojawiając się w Radio Miami. Dwie dekady później regularnie już prowadził nocną audycję w Mutual Radio Network. W 1985 rozpoczął pracę w CNN. Tam został gospodarzem swojego własnego talk-show Larry King Live. W swojej karierze przeprowadził ponad 40 tys. wywiadów.

Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA, którzy urzędowali po 1984 roku, a także największymi nazwiskami światowej polityki: Yassirem Arafatem, Michaiłem Gorbaczowem czy Nancy Reagan. Na jego kanapach zasiadały także największe gwiazdy show-biznesu i sportu takie jak, chociażby Madonna, Michael Jordan czy Celine Dion. Był żonaty aż 8 razy, w tym dwukrotnie z tą samą kobietą. King wychowywał pięcioro dzieci, a w zeszłym roku dwoje z nich zmarło.

Dziennikarz popierał otwarcie środowisko LGBT i starał się walczyć o ich prawa. Larry King odszedł dzisiejszego ranka w wieku 87 lat.


Larry King

Larry King

Larry King i Meghan Markle

Larry King i Meghan Markle

Larry King and Shawn King - Grammy 2016

Larry King and Shawn King - Grammy 2016

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×