Szukaj

Larry Flynt nie żyje. Zmarł założyciel „Hustlera”. Jego życie było pełne skandali

Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje. Zmarł kontrowersyjny wydawca i założyciel magazynu Hustler, o czym poinformowały zagraniczne media. Miał 78 lat.

Larry Flynt pochodził z ubogiej rodziny. Dorastał w stanach Kentucky i Indiana. Gdy miał 22 lata otworzył klub ze striptizem. W 1974 roku założył swój pierwszy magazyn dla dorosłych Hustler, który stał się konkurencją dla istniejących już na rynku magazynów. Czasopismo, obok zdjęć, zawierało teksty dotyczące polityki i biznesu. W kolejnych latach wprowadził na rynek następne tytuły, a także filmy i strony internetowe.

Larry Flynt nie żyje. Zmarł założyciel Hustlera

Media obiegły smutne wieści. Larry Flynt nie żyje. Te informacje przekazały m.in. Washington Post oraz stacja NBC. Według jego rodzeństwa odszedł z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Miał 78 lat.

Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje

Kim był Larry Flynt?

Flynt był twórcą magazynu Hustler, a także kilku innych tytułów. Niejednokrotnie zaskakiwał czytelników. Tak jak w 1975 roku, gdy na łamach magazynu pojawiły się zdjęcia pierwszej damy Jacqueline Kennedy Onassis, która pozowała bez ubrań.

Uważał się za bojownika o wolność i swobodę wypowiedzi. Agencja AFP podkreślała, że mężczyzna zbudował swoją reputację i fortunę na prowokacjach. Był przyzwyczajony do ostrych polemik i procesów sądowych. Trafił też do aresztu. Został skazany za rozpowszechnianie pornografii, sąd wyższej instancji anulował jednak ten wyrok.

W 1978 roku miał miejsce zamach na jego życie. Został postrzelony przez Josepha Paula Franklina, seryjnego mordercę, aktywistę rasistowskiego i członka Ku Klux Klanu, którego zdenerwowało opublikowane w Hustlerze zdjęcie aktu miłosnego białej kobiety i czarnego mężczyzny. Przez to był sparaliżowany od pasa w dół. Poruszał się na wózku inwalidzkim, który był pozłacany. W krótkim czasie zapadł na chorobę afektywną dwubiegunową.

Larry Flynt cztery lata temu na całej stronie dziennika Washington Post opublikował pewne ogłoszenie. Oferował 10 milionów dolarów temu, kto dostarczy mu materiały kompromitujące ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Uważał to za swój patriotyczny obowiązek.

Flynt miał pięcioro dzieci, był pięciokrotnie żonaty. Wyrzekł się swojej najstarszej córki Tonyai Flynt-Vega, ponieważ ta została działaczką chrześcijańskiego ruchu.


Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje

Larry Flynt nie żyje

at the Hustler Hollywood Grand Opening, Hustler Hollywood, CA 04-09-16

Larry Flynt nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×