Wirtualna Polska

Dziecko gwiazdy Lady Pank walczy o życie. Jan Borysewicz wydał poruszający apel. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Dziecko gwiazdy Lady Pank walczy o życie. Jan Borysewicz wydał poruszający apel. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Jan Borysewicz

Lady Pank to zespół, który robi wielką karierę. Teraz jeden z jego liderów postanowił poprosić swoich fanów o wsparcie. Chodzi o życie i cenna jest każda złotówka. O co prosi Jan Borysewicz?

Wirtualna Polska

Lady Pank to zespół, który jest ikoną polskiej pop kultury. Na scenie działa już od 4 dekad, a na piosenkach rockowej formacji wychowały się kolejne pokolenia fanów. Kapela nagrała dziesiątki wielkich przebojów, między innymi Tańcz głupia tańcz, Zawsze tam, gdzie ty czy Mniej niż zero. Swoimi występami od lat podbijają największe sceny w kraju i za granicą, gdzie koncertują dla Polonii. W tym roku będą świętowali 40-lecie swojej pracy na scenie. Przez te lata grało w nim wielu świetnych muzyków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Liderami zespołu od samego początku są Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz. W latach 1994-2001 na scenie pojawiał się z nimi także Andrzej Łabędzki. Był gitarzystą formacji, a teraz okazuje się, że musi on walczyć o życie swojego trzyletniego synka. Przyjaciele z zespołu postanowili wesprzeć go w tej trudnej walce.

Jan Borysewicz apeluje do fanów o pomoc zbiórce

Zespół Lady Pank ma miliony fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że postanowił włączyć się w zbiórkę, którą zorganizował ich kolega Andrzej Łabędzki. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ chodzi o życie trzyletniego syna gitarzysty.

Chłopiec urodził się z ciężką wadą genetyczną, jaką jest Zespół Noonan. Objawy postępującej z każdym dniem choroby nie pozwalają małemu Wawrzynowi normalnie żyć. Jego leczenie jest bardzo kosztowne, a rodzice chłopca postanowili poprosić ludzi o pomoc. Założyli zbiórkę, która ma zostać przeznaczona na leczenie ich małego synka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jest to genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, który w malutkim ciele naszego synka, zasiał ogromne spustoszenie. Wawrzuś w pakiecie dostał wadę serca, niskorosłość, deformację mostka, dysmorfię, zaburzenia układu limfatycznego, wnętrostwo, niedosłuch,obniżone napięcie mięśniowe,wadę wzroku, zaburzenia żywieniowe, opóźnienie rozwoju fizycznego, zwiększoną predyspozycję do procesów rozrostowych szpiku(CMML i JCML) i wiele innych. Wawrzusia czeka kilka operacji. W związku z zaburzeniami żywienia, konieczne jest stosowanie medycznego ssaka. Wawrzek często wymiotuje i dławi się tą treścią, więc nie ma możliwości pozostawienia go z osobą nieprzeszkoloną. Nie istniała opcja żłobka, nie ma przedszkola, opcji dziadków, cioci i niani – pisze Andrzej Łabędzki na stronie zbiórki.

Zbiórkę postanowili nagłośnić koledzy z Lady Pank. Jan Borysewicz wystosował do fanów poruszający apel, w którym poprosił o wsparcie dawnego gitarzysty. Na jego profilu na Facebooku pojawiło się przejmujące nagranie:

Okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego ciężko chorego synka. My jako zespół Lady Pank już to robimy. Na dole macie link, bądźcie hojni kochani, bardzo serdecznie wam dziękuję i pozdrawiam – mówi lider Lady Pank.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszystkich zainteresowanych wsparciem syna Łabędzkiego odsyłamy na oficjalną stronę zbiórki – tutaj.

Kochani❗️❗️❗️wielka prośba o pomoc dla chorego synka Andrzeja Łabędzkiego ❤️Włączcie sobie „Na Nę” i bądźcie hojni ??????Wpłata jest banalnie prosta – tutaj macie link do zbiórki ??https://zrzutka.pl/69hxpvWALCZYMY RAZEM O ZDROWIE WAWRZUSIA

Posted by Jan Borysewicz on Friday, January 15, 2021

Wirtualna Polska

Pod postem muzyka fani natychmiast wyrazili swoje wsparcie i gotowość do pomocy. Miejmy nadzieję, że rodzicom chłopca uda się uzbierać kwotę, która wystarczy na to, by pokryć koszty skomplikowanego leczenia.


Lady Pank

Fotografia: AKPA

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jan Borysewicz

Jan Borysewicz

Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz

Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×