Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy opublikowali nekrolog. Pogrążona w żałobie para pożegnała bliską osobę

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pożegnali bliską osobę. Na łamach prasy udostępnili poruszający nekrolog. Ich słowa wzruszają do łez.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od kilku miesięcy przebywają w Szwajcarii. Wybrali się tam tuż przed zeszłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Chcieli okazać wsparcie siostrze byłego prezydenta, która straciła męża. Małżonkowie mają za sobą trudny czas. Chociaż robili co mogli, nie uchronili się od zarażenia koronawirusem. Sytuacja była o tyle poważna, że Aleksander trafił do szpitala.

Na szczęście zakochanym udało się wygrać z chorobą. Aktualnie przygotowują się do świętowania Wielkanocy. Córka pary prezydenckiej zrobiła piękny prezent swoim rodzicom. Aleksandra i jej mąż Kuba Badach pod koniec marca przyjechali do Szwajcarii.

Zobacz: Kwaśniewscy mają powody do radości. Wielkanoc spędzą z córką. Ola i Kuba do Szwajcarii przybyli w powiększonym groni

Kwaśniewscy są w żałobie. Izabella Sierakowska nie żyje

Niestety w życiu Kwaśniewskich nie brakuje też przykrych sytuacji. Niedawno media obiegły informacje o śmierci Izabelli Sierakowskiej. Legenda SLD zmarła 31 marca. Miała 74 lata. Jak przekazał jej syn, mama odeszła „po nierównej walce z długą i ciężką chorobą”.

Te wieści poruszyły mnóstwo osób, w tym Kwaśniewskich, którzy zdecydowali się na poruszający gest. Na łamach Gazety Wyborczej umieścili wzruszający nekrolog, w którym pożegnali Sierakowską. Podkreślali, że była ona odważną bojowniczką, gotową nieść pomoc innym. Dodali, że nigdy o niej nie zapomną:

Z wielkim smutkiem żegnamy Izabellę Sierakowską, dobrego i mądrego Człowieka, odważną bojowniczkę o prawa kobiet, posłankę wierną wartością lewicy, pracowitą, bezkompromisową, wrażliwą i pomocną ludziom. Wdzięczni jesteśmy za jej obecność, aktywność i życzliwość w wędrówce po polskich wyboistych drogach ostatnich dekad. Iza, będziemy o Tobie zawsze pamiętać!

Trzeba przyznać, że te słowa chwytają za serce.

Kim była Izabella Sierakowska?

Izabella Sierakowska była związana z polityką przez wiele lat. Do Sejmu trafiła w 1989 roku z ramienia PZPR. Do 2005 roku nieprzerwanie sprawowała funkcję posłanki z ramienia SLD. W czasach, gdy wspomniana partia była u władzy, była przewodniczącą Komisji Obrony Narodowej i członkiem komisji zdrowia. Była też autorką projektu liberalizującego ustawę aborcyjną.

Po przegranych w 2005 roku przez SLD wyborach zniknęła z parlamentu. Z polityką pożegnała się po 2014 roku, gdy wyborach samorządowych przegrała walkę o mandat radnej sejmiku wojewódzkiego.


Izabella Sierakowska nie żyje

Izabella Sierakowska nie żyje

Jolanta Kwaśniewska z mężem – wybory parlamentarne 2019

Jolanta Kwaśniewska z mężem – wybory parlamentarne 2019

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski - pogrzeb Pawła Adamowicza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×