Mocna okładka Newsweeka. Piszą o kłamstwach i pokazują zdjęcia gwiazd

TVP na okładce Newsweeka

TVP na okładce Newsweeka

TVP na okładce Newsweeka „Fabryka kłamstw”

Tygodnik Newsweek kolejny raz zaskoczył mocną okładką. Tym razem na tapecie są Jacek Kurski, Danuta Holecka, Krzysztof Ziemiec i Michał Adamczyk, których przedstawiono jako redaktorów telewizyjnych z czasów stanu wojennego. Nowy zarząd wprowadza zmiany, co wzbudza wiele kontrowersji.

Rządy nowego prezesa telewizji publicznej mało komu przypadły do gustu. Jest coraz więcej zwolnień, wypowiedzeń, a także zmian w emisji programów i seriali. Nawet dziennikarze nie wytrzymują wprowadzonego reżimu.

Żyję jakby w schizofrenii – wyznaje dziennikarka TVP.

Jadę na zdjęcia i słyszę: O, przyjechały reżimowe media. To już nagminne. Nie wiadomo, jak się zachować. – wypowiedź anonimowa pracownika TVP.

To nie pierwszy raz, kiedy media przedstawiają prezenterów Wiadomości, jako redaktorów z czasów stanu wojennego. wSieci pod koniec grudnia pokazało tak Piotra Kraśko. 

Czystki w TVP zaczęły się zaraz po wygranej PiS w wyborach parlamentarnych. Wtedy stanowisko prezesa objął Jacek Kurski. Dużo znanych osób straciło pracę, m.in. Tomasz Lis, Beata Tadla, czy Piotr Kraśko i Jarosław Kret. Niektórzy tak jak Grażyna Torbicka sami odeszli.

Przez te wszystkie zmiany TVP spadła oglądalność. Wiadomości, jak podaje Nielsen Audience Measurement, w maju straciły 714 tys. widzów. Był to rekordowy spadek.

Co myślicie o nowych władzach TVP? Podoba Wam się okładka Newsweeka?

Zobacz także: „Klan” znika z anteny, a aktorzy niepokoją się o pracę. TVP w tym czasie planuje emisję…

Mocna okładka Newsweeka! Piszą o kłamstwach i pokazują zdjęcia gwiazd

Fabryka Kłamstw – Newsweek z gwiazdami TVP na okładce

Tomasz Lis krytykuje TVP

Tomasz Lis krytykuje TVP


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×