Szukaj

Gwiazdy „M jak miłość” poruszone śmiercią Witolda Pyrkosza: „On miał tutaj status świętego”

Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz

Kulisy M jak miłość – gwiazdy wspominają Witolda Pyrkosza

Aktorzy serialu M jak miłość z rozrzewnieniem wspominają Witolda Pyrkosza. W wydaniu specjalnym kulis opowiedzieli o tym jaką był osobą.

Aktorzy serialu o śmierci Witolda Pyrkosza dowiedzieli się na planie zdjęciowym. Wszyscy zgodnie podkreślają, że to wielka strata dla wszystkich którzy go znali i kochali postaci, jakie stworzył w polskim kinie.

Teresa Lipowska, jego serialowa żona, mówi:

Ja do tej chwili w to nie wierzę, że wejdę do tej mojej kuchni, wejdę tam, do tego stołu, do tego krzesła, dojdę, gdzie siedzi zawsze Witek i jego tam nie będzie… Ja w to nie wierzę. To jest niemożliwe…

Z kolei aktor Robert Moskwa w pięknych słowach opisuje na czym polegała wielkość Witolda Pyrkosza:

Witek miał tutaj status gwiazdy – to jest mało powiedziane, status nestora – mało powiedziane. On miał tutaj status świętego, kogoś, któremu wybaczyłoby się wszystko. On mógł wszystko. W imię zasług miał taką pozycję, że naprawdę wszyscy tutaj powinni skakać wokół niego na wysokości lamperii, powinien mieć fochy, rozstawiać wszystkich po kątach, a on tego wszystkiego nie robił. I to jest prawdziwa wielkość. Tak prawdziwego władcę poznać, po tym, że on nie krzyczy…

Aktorzy serialu wiedzieli w nim wielkiego formatu zawodowca. Witold Pyrkosz był wspaniałą i skromną osobą. Tworzył historię polskiego kina. Pomimo swojego olbrzymiego doświadczenia, jakie posiadał, nie stwarzał wobec młodszych aktorów żadnego dystansu.

Mikołaj Roznerski tak wspomina postać Mistrza:

Nie udzielał rad. Od niego się po prostu czerpało. On był świetnym partnerem. Dawał młodemu aktorowi nie tylko część swojego warsztatu, ale też taką frywolność w graniu

Śmierć Witolda Pyrkosza to niepowetowana strata dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy znali go osobiście, ale również dla tych, którzy kochali jego talent i grę aktorską.

Zobacz: Pogrzeb Witolda Pyrkosza: Znana jest już data i miejsce

Zobacz: Kiedy ostatni odcinek „M jak miłość” z Lucjanem Mostowiakiem? Wiemy, jak potoczą się jego losy

Zobacz: Witold Pyrkosz miał problemy ze zdrowiem. Tabloid zdradza szczegóły: „Na początku kwietnia dopadło go…”

Zobacz: Teresa Lipowska pogrążona w żalu po śmierci Witolda Pyrkosza: „Nie mam ani męża prawdziwego, ani filmowego”. Co z Lucjanem Mostowiakiem?

Pogrzeb Witolda Pyrkosza - kiedy, gdzie

Pogrzeb Witolda Pyrkosza – kiedy, gdzie

Teresa Lipowska wspomina Witolda Pyrkosza

Teresa Lipowska wspomina Witolda Pyrkosza


Witold Pyrkosz nie żyje

Witold Pyrkosz nie żyje

Kasia Cichopek o śmierci Witolda Pyrkosza

Kasia Cichopek o śmierci Witolda Pyrkosza

Pogrzeb Witolda Pyrkosza - kiedy, gdzie

Pogrzeb Witolda Pyrkosza - kiedy, gdzie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×