Kuba Wojewódzki potępiony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich: „To zaprzeczenie istoty dziennikarstwa”

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich potępia Wojewódzkiego

Afera dotycząca czarnej listy Zelnika była jedną z najgłośniejszych afer ostatniego czasu. Sytuacja ta zyskała nawet miano skandalu. Wszystko za sprawą Piotra Kędzierskiego i Kuby Wojewódzkiego. Wojewódzki zadzwonił na antenie Rock Radia do Jerzego Zelnika, podając się za osobę z Kancelarii Prezydenta i poprosił go o wskazanie tych osób, które nie sprzyjają PiS-owi i Andrzejowi Dudzie. Aktor utrzymuje, że omylnie zrozumiał pytanie zadane przez dziennikarza, a materiał wyemitowany na antenie został podstępnie zmanipulowany. Po jego stronie opowiedziało się wielu znajomych z branży oraz dziennikarze.

Zobacz: Dziennikarz Gazety Wyborczej staje w obronie Jerzego Zelnika

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski zostali również potępieni przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W oświadczeniu przysłanym dla portalu wirtualnemedia.pl czytamy:

Zarząd Główny SDP wyraża oburzenie bezprzykładną manipulacją dokonaną przez Jakuba Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z Rock Radia, której ofiarą padł Jerzy Zelnik. Przypisanie słowom znanego aktora innego kontekstu niż rzeczywisty obliczone było na skłócenie go z własnym środowiskiem, zostało dokonane w oderwaniu od stanu faktycznego i w ewidentny sposób miało wpłynąć na wyniki wyborów parlamentarnych. Było także przejawem braku poszanowania dla godności innego człowieka i zaprzeczeniem istoty dziennikarstwa

Kilka dni temu Jerzy Zelnik pozwał Wojewódzkiego i Kędzierskiego, ponieważ twierdzi, że sytuacja w jakiej go postawili namieszała ludziom w głowach. To nie pierwsza afera wywołana przez showmana. W 2012 roku wraz z Michałem Figurskim zażartowali z Ukrainek. Ten żart kosztował ich utratę pracy w Eska Rock. A jak skończy się afera z Jerzym Zelnikiem?

Kuba Wojewódzki o Annie Przybylskiej

Kuba Wojewódzki o Annie Przybylskiej

Jerzy Zelnik na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni (Fot. AKPA)

Jerzy Zelnik na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni
(Fot. AKPA)

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×