Tylko Kuba Wojewódzki mógł tak podsumować Kaję Godek. Gdzieś to już słyszeliśmy, ale nie pod jej adresem

Kuba Wojewódzki i Kaja Godek

Kuba Wojewódzki i Kaja Godek

Kuba Wojewódzki słynie z ciętego języka. Dziennikarz chętnie komentuje bieżące sprawy w polskiej polityce. Postanowił rozliczyć się z Kają Godek, która zainicjowała zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

Kuba Wojewódzki swoje pierwsze kroki ku popularności stawiał w połowie lat 80. Zaczynał od prowadzenia Magazynu Muzycznego. W kolejnych latach pisał felietony, które ukazywały się na łamach: Muzy, Wprost, Przekroju czy Gazety WyborczejVivy!. W latach 1993-1999 pełnił funkcję redaktora naczelnego magazynu Brum, którą łączył z działalnością radiową i telewizyjną.

Prawdziwą popularność zyskał dzięki autorskiemu talk-show, które od 2002 roku było emitowane przez stację Polsat. 5 lat później jego program został przeniesiony do TVN-u i trwa do dziś. Dziennikarz od dwóch lat także program w newonce.radio. 

Kuba Wojewódzki w ogniu krytyki

Samozwańczy Król TVN-u słynie z ciętego języka. 58-latek nie zwraca uwagi na konsekwencje wypowiedzianych słów. Kilka dni temu podczas audycji w newonce.radio przeprowadzał wywiad z Agatą Kuleszą, która wróciła wspomnieniami do swojego udziału Tańcu z Gwiazdami. Aktorka zajęła pierwsze miejsce i poza kryształową kulą wygra luksusowe porsche. Kobieta przekazała auto na cele charytatywne. Wojewódzki, chcąc pociągnąć temat motoryzacji, wspomniał o tym, że jej stare auto nie trafiało w jego gust:

To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no – powiedział.

Nie trudno domyślić się, że jego słowa wywołały ogromne oburzenie. Radio zdecydowało się na usunięcie tego zdania i wystosowało odpowiednie oświadczenie.

Kuba Wojewódzki rozlicza się z Kają Godek

Kuba Wojewódzki chętnie komentuje to, co dzieje się w Polsce. W swoim talk-show często ironizuje na temat sytuacji politycznej w kraju. Od kilku dni jest głośno na temat 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, będąc w 22. tygodniu ciąży. Najprawdopodobniejszą przyczyną śmierci był wstrząs septyczny. Historia ta poruszyła wiele osób, które uważają, że kobieta jest ofiarą zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. W sobotę odbył się marsz ku pamięci, podczas którego także protestowano odnośnie do ustawy. Wojewódzki nie pozostawił tej sprawy bez komentarza.

Dziennikarz dodał wymowny post na Facebooku. Kuba odniósł się do przykrego zdarzenia i nawiązał do Kai Godek, która była inicjatorką skierowania wniosku o stwierdzenie, czy usunięcie ciąży z powodów zagrażających życiu płodu jest zgodne z konstytucją:

Pani Kaju… Marszałek Terlecki pozdrawia z Krakowa…

Pani Kaju… Marszałek Terlecki pozdrawia z Krakowa…k.

Posted by Kuba Wojewódzki Jednoosobowa subkultura on Sunday, November 7, 2021

Kuba Wojewódzki nawiązał do niedawnej sytuacji. Kobieta, która spotkała przypadkowo Ryszarda Terleckiego, korzystając z okazji, powiedziała mu, co myśli o obecnej sytuacji w Polsce:

To, co dzieje się w kraju, co teraz robicie, jest karygodne.

W odpowiedzi od posła PiS-u usłyszała:

Jest pani kretynką.

To właśnie te zdanie kieruje Wojewódzki do Kai Godek w swoim najnowszym wpisie.


Kuba Wojewódzki o Kaji Godek

Kuba Wojewódzki o Kaji Godek

Kaja Godek

Kaja Godek

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×