Szukaj

Kuba Sienkiewicz zakpił z władzy w Opolu. Teraz się tłumaczy

Kuba Sienkiewicz na Festiwalu w Opolu

Kuba Sienkiewicz na Festiwalu w Opolu

Kuba Sienkiewicz mówi o występie w Opolu

Ten weekend należał do jednych z najgorętszych tego lata. I to nie za sprawą pogody a wydarzeń, które miały miejsce. Temperaturę głównie podnosił 53. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Nagromadzenie wpadek i skandali, które miały tam miejsce na długo zostanie w naszej pamięci. Bez wątpienia przyczynił się do tego Kuba Sienkiewicz.

Autor hitu do filmu Juliusza Machulskiego Kiler zszokował wszystkich jego nietypową wersją. Do kultowej piosenki dodał kilka nowych wersów komentujących obecną rzeczywistość polityczną w Polsce. Muzyk zaśpiewał m.in. o Polsce ruinie, Kilerze skazanym na dobre zmiany i Kilerze wyklętym. Nowa wersja piosenki odbiła się szerokim echem.

Muzyk postanowił wyjaśnić, dlaczego tak wyglądał jego występ w Opolu.

Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak „ruina”, „wyklęty”, „dobra zmiana”, „sort”, „kategoria”, „wstawanie z kolan” pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych. Jako błazen (bo tym się zajmuję) będę z tego szydził przy każdej okazji – oświadczył na swoim Facebooku

A jak Wam podoba się nowa wersja hitu po „dobrej zmianie”? 🙂

Zobacz: Jacek Kurski wygwizdany na Festiwalu w Opolu!

scena z: Elektryczne Gitary, Kuba Sienkiewicz, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Kuba Sienkiewicz o swoim występie w Opolu


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×