Nie żyje wnuk Daniela Olbrychskiego. Miał 28 lat. O tragedii poinformował jego młodszy brat

Kuba Olbrychski nie żyje – wnuk Daniela Olbrychskiego

Kuba Olbrychski nie żyje – wnuk Daniela Olbrychskiego

Wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Zmarł 28-letni Kuba Olbrychski. Jego brat zamieścił rozrywający serce wpis.

Dwaj słynni Polacy, ojciec i syn, Rafał i Daniel Olbrychscy, muszą się teraz zmierzyć z ogromną rozpaczą. Nie żyje ich 28-letni syn i wnuk. Tragiczną wiadomość przekazał brat nieżyjącego Kuby, o rok od niego młodszy Antoni Olbrychski.

Mój brat, Kuba, nie żyje – napisał na Facebooku.

Piszę tutaj, ponieważ mieliśmy dużo wspólnych znajomych, a wolałbym uniknąć w najbliższym czasie dziesiątek pojedynczych pytań.

Wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Przyczyny śmierci

W dalszej części wpisu zdradził, że jego brat, Kuba chorował na na schizofrenię, ale skłonienie go do leczenia było bardzo trudne. Mimo to, w ciągu kilkunastu ostatnich lat był leczony w szpitalach na Sobieskiego, w Tworkach, w Drewnicy i w Lublińcu.

Ale zawsze prędzej czy później odstawiał leki, wracał do nałogów, a z tym przychodziła psychoza. Podobnie z terapiami – zaczął ich kilkanaście, ale nigdy nie udało się go utrzymać na nich dłużej – wyjawił Antoni.

Opisał też, jak wyglądało życie z Kubą.

Pomóc mu było ciężko. Nie cierpiał nadzoru, buntował się, uciekał. Mówił, że jak naprawdę będzie chciał się zabić, to i tak go nie upilnujemy. Mimo to staraliśmy się i wiele razy udawało się wyciągnąć go z krytycznych sytuacji. Ale nie tym razem. Teraz po prostu wyszedł bez niczego. W samej koszuli, bez dokumentów. Nie wiadomo czy umarł z wycieńczenia, od mrozu, czy ktoś go zabił.

Młodszy syn Rafała Olbrychskiego zdradził ponadto, że za życia jego brat bardzo się męczył.

Jak nie psychozy, to depresja, apatia, rozkojarzenie. Relacje mieliśmy trudne, ciężko było się dogadać, ale zawsze w końcu udawało się znaleźć jakąś nić porozumienia. Mam nadzieję, że chociaż teraz ten rozgorączkowany umysł uwolnił się od strachu i odpoczywa.

Daniel Olbrychski z synem i wnukami

Daniel Olbrychski z synem i wnukami

Antoni Olbrychski, wnuk Daniela nie może pogodzić się z tym, co się stało. Jego słowa w bardzo osobistym wpisie w mediach społecznościowych łamią serce. Pokazują jak ogromną odpowiedzialność nakładają na siebie bliscy chorych:

Chciałem go nieść, ale sam parę razy połamałem przez to nogi. Starałem się więc pomagać mu na tyle, by samemu zachować zdrowie psychiczne. Może powinienem więcej, nie wiem. Był to wysiłek, obowiązek nie zawsze przyjemny. Ale mimo wszystko moja misja. Część sensu mojego życia. I teraz to życie ma zdecydowanie mniej sensu.

Daniel Olbrychski nie może pogodzić się ze śmiercią wnuka

Do śmierci wnuka odniosła się również żona fi, Daniela Olbrychskiego i zarazem jego menadżerka.

Nie żyje Kubuś, starszy wnuk Daniela. Nie ma słów… – napisała Krystyna Demska-Olbrychska.

Daniel Olbrychski nie zabrał głosu, ale jak dowiedział się Super Express, głęboko przeżywa śmierć swego najstarszego wnuka.

Nie może tego w sobie pomieścić ani wyobrazić, że będzie musiał chować wnuka. To nie jest zgodne z naturą kolei rzeczy. Daniel doskonale pamięta, jak kiedyś Antka i Kubę uczył jazdy konnej i boksu. Oba wnuki, jak byli małymi chłopcami, często pomieszkiwały u dziadka. Wszyscy byli ze sobą bardzo zżyci – opowiada w rozmowie z gazetą przyjaciel rodziny Olbrychskich.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia…

Opublikowany przez Jakuba Olbrychskiego Niedziela, 5 listopada 2017


Antek Olbrychski - wnuk Daniela Olbrychskiego

Antek Olbrychski - wnuk Daniela Olbrychskiego

Antek Olbrychski - wnuk Daniela Olbrychskiego

Antek Olbrychski - wnuk Daniela Olbrychskiego

Daniel Olbrychski z synem i wnukami

Daniel Olbrychski z synem i wnukami

Komentarze

  • bliźni pisze:

    Bardzo współczuję trzeba wierzyć, że Kuba zmartwychwstanie w lepszym świecie bez bólu a ten pozostały czas wykorzystać na możliwość odnowienie siebie, którą Chrystus nam daje by móc go godnie powitać (w końcu zdrowi nie potrzebują lekarza tylko niedomagający).

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×