Szukaj

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa. W Wiśle Kraków mówi się o kolejnych zarażonych

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa — informuje Interia. Wynik pozytywnego testu na COVID-19 miał otrzymać także jego brat, Dawid. Co udało się ustalić?

Kuba Błaszczykowski kilka miesięcy temu zdobył się na szlachetny gest. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, zdecydował się wspomóc polską służbę zdrowia. Przekazał niemal pół miliona złotych, o czym poinformowano na stronie fundacji Ludzki Gest. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych.

Kuba Błaszczykowski ma koronawirusa

Wygląda na to, że piłkarz nie uchronił się przed zakażeniem. Jak podaje Interia, Błaszczykowski jest jedną z osób, u których wykryto koronawirusa. Pozytywny wynik testu na COVID-19 miał otrzymać także jego brat, który pełni funkcję prezesa klubu Wisły Kraków, Dawid Błaszczykowski.

Chociaż do tej pory panowie nie skomentowali tych doniesień, portal informuje, że już w piątek pojawił się komunikat o badaniach na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone wśród członków drużyny, sztabu szkoleniowego oraz kadry zarządzającej klubu:

Przeprowadzone testy potwierdziły przypadki z wynikiem pozytywnym, a klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej — przekazał klub w komunikacie.

Podobno Błaszczykowscy są w gronie zakażonych. Miał to być powód, dla którego Jakub nie pojechał z drużyną do Zabrza na mecz z Górnikiem. Spotkanie zakończyło się remisem.

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach koronawirusa wykryto także u selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka, co Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził w oficjalnym komunikacie;

W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi — podkreśla organizacja na Twitterze. 

Panom życzymy dużo zdrowia!


Dawid Błaszczykowski – Wielki Mecz gwiazdy TVN kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, trening

Dawid Błaszczykowski – Wielki Mecz gwiazdy TVN kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, trening

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski

Smutny Jakub Błaszczykowski po meczu Polska-Kolumbia na Mundialu 2018

Smutny Jakub Błaszczykowski po meczu Polska-Kolumbia na Mundialu 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×