Zmarła kolejna gwiazda polskiego reality-show. Aż pięciu bohaterów „Big Brothera” i „Baru” zginęło w tajemniczych okolicznościach. To brzmi jak jakieś fatum

Big Brother – tajemnicza śmierć gwiazd

Big Brother – tajemnicza śmierć gwiazd

Nad Big Brotherem i Barem krąży fatum? Kilku uczestników tych programów zginęło w makabrycznych okolicznościach. Pamiętacie te przypadki?

Na początku XXI wieku wielką furorę w telewizji TVN robił program Big Brother. Format trafił do Polski z Zachodu. Na czym polegał? Zasadniczo sprowadzał się do obserwacji codziennego życia i wzajemnych relacji uczestników, którzy na czas programu byli zamykani w domu „wielkiego brata”, mając ograniczoną możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym.

W Polsce zaadaptowano też skandynawski format Bar. W programie Polsatu uczestnicy pracowali w jednym z wrocławskich lokali i musieli zrobić w nim jak największy utarg. Prowadzącym we wszystkich edycjach był niezawodny Krzysztof Ibisz. Co prawda, format nie był tak bardzo popularny jak Big Brother, ale również miał olbrzymie grono odbiorców.

Czy jednak nad programami krążyło fatum? 21 listopada media obiegła wiadomość o śmierci Karoliny Sztafy z ostatniej edycji polskiego Big Brothera. Z kolei kilku ich uczestników zginęło w makabrycznych okolicznościach. O kogo konkretnie chodzi?

Karolina Sztafa nie żyje

Wiadomość o śmierci Karoliny Sztafy z drugiej edycji reaktywowanego po latach Big Brothera zamieściła 20 listopada 2022 roku inna uczestniczka show, Anna Klimpel. W pożegnalnym wpisie wspomniała, że Sztafa walczyła z chorobą. Nieznane są jednak szczegóły jej śmierci.

Dzisiaj w nocy odeszła nasza koleżanka Karolina Sztafa. Z całego serca współczuję jej bliskim i rodzinie. Spoczywaj w spokoju, Karola. Całe życie, że zdążyłaś odpuścić przeszłość i brałaś od życia jak najwięcej tu i teraz. Na pewno byłaś cudowną mamą. R.I.P.

Karolina Sztafa z Big Brothera nie żyje

Karolina Sztafa z Big Brothera nie żyje

Anna Baranowska. Jak zginęła?

Uczestniczką pierwszej edycji tego formatu była też Anna Baranowska. Kobieta opuściła program już po 15 dniach i zniknęła z mediów. W 2007 roku partner znalazł ją martwą w mieszkaniu. Przyczyna jej śmierci do dziś pozostaje nieznana. Media podawały wtedy, że dzień wcześniej została napadnięta i pobita. Nieoficjalnie mówiono też o zatruciu alkoholowym.

Anna Baranowska z Big Brothera nie żyje

Anna Baranowska z Big Brothera nie żyje

Janusz Dzięcioł. Jak zginął?

Janusz Dzięcioł był zwycięzcą pierwszej edycji Big Brothera. Uczestnictwo w programie przyniosło mu sławę. Janusz rozpoczął karierę polityka i został wybrany z list PO do Sejmu. Niestety w 2019 roku ex-poseł zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Przyczyną wypadku było niezachowanie należytej ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą edycję Big Brothera

Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą edycję Big Brothera

Józef Warchoł. Jak zginął?

Józef Warchoł brał udział w piątej edycji Big Brothera. Ten uczestnik od samego początku budził skrajne emocje. Były zawodnik sztuk walki nie tylko zdemolował dom wielkiego brata, ale pobił też innego mieszkańca. Został wówczas dyscyplinarnie usunięty z programu. W 2015 roku sportowiec zmarł w koszalińskim szpitalu. Miał problemy z krzepliwością krwi.

Roman Szewczyk. Jak zginął?

Roman Szewczyk wziął udział w pierwszej edycji Baru. Mężczyzna odebrał sobie życie w makabryczny sposób. W sylwestrową noc 2005/2006 rozebrał się do naga, oblał benzyną i podpalił przed cmentarzem w Nowym Targu. Konał tam w samotności. Przypadkowy przechodzień znalazł go dopiero cztery godziny później, ale już nie udało się go uratować.

Roman Szewczyk

Roman Szewczyk

Marian Majewski. Jak zginął?

Na życie targnął się też najprawdopodobniej inny uczestnik tamtej edycji BaruMarian Majewski, który w 2011 roku został znaleziony na torach kolejowych w Czechach.

Marian Majewski

Marian Majewski

Myślicie, że nad tymi programami naprawdę ciąży klątwa?


Karolina Sztafa nie żyje

Karolina Sztafa nie żyje

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł

Anna Baranowska

Anna Baranowska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Osoby, które normalnie pracują nie miałyby czasu na takie zabawy.

 • Gość pisze:

  BB pierwsza edycja był najlepszym programem show w Polsce. Uczestnicy z ulicy nie patrzyli się na wygląd . A teraz kurwa hotele paradise i takie gówna brak słów.

 • Gość pisze:

  Przede wszystkim jak to trzeba mieć „narąbane” w głowie, by się w ogóle do tego typu programów zgłosić! Więc mnie nie dziwią te śmierci. Janusz Dzięcioł to zwykły wypadek. Gdyby nie uczestniczył w programie to też mógł go mieć. Pozostałe mogą być w związku…

 • Gość pisze:

  Dla fame’u te gwiazdy zrobią wszystko

 • Gość pisze:

  Nie klątwa a debilizm

 • Gość pisze:

  Józef Warchoł był u mnie w domu w Koszalinie jak rozdawał ulotki już nie pamiętam jakiej partii chyba Samoobrony. X lat temu. Nawet nie wiedziałam, że tyle lat już nie żyje..

 • Luna pisze:

  Wszystkie te osoby które biorą udział w takich programach nie potrafią żyć normalnie. Kiedy gasną światła i trzeba zacząć normalnie żyć, oni chcieli by brać pieniądze za nic, rzucanie wulgaryzmów i pokazywanie nagiego ciała Przychodzi moment że się „opatrzą” Przemysł wyciska ich jak cytrynę i porzuca bo na ich miejsce są tysiące chętnych bez umiejętności i chętnych na łatwą kasę a z nową twarzą i wymyśloną historią życia

 • Gość pisze:

  Myśle ze to nie klątwa a psychika osób które decydują się wziąć udział w tego typu programach. Nikt normalny nie będzie się obnażał przed milionami innych ludzi.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×