1 listopada. Wspominamy tych, którzy odeszli. Kto zmarł w 2021 roku?

Kto zmarł w 2021 roku?

Kto zmarł w 2021 roku?

1 listopada wzbudza w nas wiele refleksji. Kto zmarł w ubiegłym roku? Pożegnaliśmy największych. Odeszli między innymi wybitni artyści Krzysztof Kiersznowski, Krzysztof Kowalewski, Wiesław Gołas, Henryk Jerzy Chmielewski...

Refleksja, zaduma, rozważania nad przemijającym czasem… Myśli o tych, którzy odeszli, nasilają się wraz z nadejściem listopada, kiedy to wspominamy zmarłych. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Kto odszedł w minionym roku?

Kto zmarł w 2021 roku?

Listopad to czas zadumy. W dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wiele osób wspomina swoich członków rodziny i przyjaciół, odwiedzają ich groby i palą znicze. Warto również pamiętać o tych osobach, które znaliśmy z telewizji, scen muzycznych, czy z internetu. W ciągu ostatnich miesięcy w Polsce i za granicą pożegnaliśmy wiele wybitnych osób. Przypominamy, kto odszedł w końcówce 2020 i w 2021 roku.

Chyba największym i najdłużej komentowanym wydarzeniem była śmierć Krzysztofa Krawczyka. Być może przez fakt, że piosenkarz po pobycie w szpitalu wrócił do domu i wszystko wskazywało na to, że wróci do formy. Zmarł w wieku 74 lat. Artysta odszedł nagle w poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. Informację przekazał mediom jego menedżer, Andrzej Kosmala, a potwierdziła Onetowi żona artysty.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Kilka dni później świat obiegły wieści o śmierci w rodzinie królewskiej. Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Informację potwierdził Pałac Buckingham, który wydał oficjalny komunikat.

Książę Filip nie żyje

Książę Filip nie żyje

Fani filmów i seriali pożegnali również Katarzynę Łaniewską.Ogromną popularność przyniosła jej rola w serialu Plebania. Przez 12 lat wcielała się w postać Józefiny Lasek – seniorki rodu i gospodyni księdza Antoniego. W pamięci zostanie także jej wcielenie z serii filmów Kogel-Mogel. Gwiazda miała 87 lat.

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Z wielkim smutkiem świat show-biznesu przyjął także wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa. Zagrał między innymi w kultowym serialu Czterej Pancerni i pies, gdzie wcielał się w postać Tomasza Czereśniaka, a także z Alternatyw 4, gdzie fenomenalnie odegrał Majewskiego. Odszedł w wieku 90 lat.

Wiesław Gołas nie żyje

Wiesław Gołas nie żyje

W tym roku walkę z chorobą nowotworową przegrał uwielbiany przez widzów Bronisław Cieślak. Dał się on poznać starszemu pokoleniu dzięki roli porucznika Borewicza w serialu O7 Zgłoś się, a młodsza widownia doskonale kojarzy go z formatu Malanowski i partnerzy. Odszedł w wieku 78 lat.

Bronisław Cieślak - premiera filmu Gejsza

Bronisław Cieślak – premiera filmu Gejsza

Fani pożegnali w tym roku również Krzysztofa Kowalewskiego. Był aktorem z ogromnym zawodowym dorobkiem, a jego śmierć poruszyła całe środowisko show-biznesu. Zmagał się on z wieloma problemami zdrowotnymi. W chwili śmierci miał 83 lata.

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski

Polacy pożegnali również legendarnego podróżnika Aleksandra Dobę. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął on kajakiem Ocean Atlantycki, przemieszczając się z kontynentu na kontynent. Zmarł 22 lutego podczas zdobywania Kilimandżaro. Miał 74 lata.

Aleksander Doba - Agent Gwiazdy 4

Aleksander Doba – Agent Gwiazdy 4

Świat sportu również musiał pożegnać jedną z największych legend piłki nożnej. Fani tej dyscypliny nie mogą się pogodzić ze śmiercią Diego Maradony. Legenda piłki nożnej i mistrz świata, zawodnik wielu czołowych europejskich klubów i członek reprezentacji Argentyny miał 60 lat. Zmarł na zawał serca.

Diego Maradona

Diego Maradona

Polski kompozytor, muzyk jazzowy, pianista i saksofonista altowy, a także wirtuoz organów Hammonda, czyli Wojciech Karolak pogrążył w żałobie świat muzyki. W 2007 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zmarł w wieku 82 lat.

Wojciech Karolak na imprezie MocArty 2015

Wojciech Karolak na imprezie MocArty 2015

Zaledwie kilka dni temu media obiegła kolejna smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego. Aktor po wielu latach przegrał walkę z chorobą nowotworową. Niemal do ostatnich chwil pracował na planie serialu Barwy Szczęścia, a fani będą go mieli jeszcze okazję zobaczyć w komedii Kogel-Mogel 4, która będzie miała swoją premierę na początku roku. Miał 70 lat.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

W październiku fani musieli pożegnać także Pawła Nowisza. Aktor od 2010 roku wcielał się w rolę Fryderyka Struzika w serialu Barwy Szczęścia. Ogromną popularność przyniosła mu też rola w filmie Koglel-Mogel 3, gdzie zagrał Józefa Goździka. Aktor zmarł 15 października 2021 w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Miał 81 lat.

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Takich smutnych doniesień wiele było od listopada 2020 do tego miesiąca w 2021 roku. Kogo pożegnaliśmy w minionym roku? Wśród zmarłych są aktorzy, artyści, politycy, sportowcy… Katarzyna Łaniewska, Pierre Cardin, Jan Nowisz, Bronisław Cieślak, Marek Buchowski, Jan Lityński, Henryk Jerzy Chmielewski, Krzysztof Kowalewski, Tomasz Knapik, Piotr Gessler, Jerzy Matuszkiewicz, Jacek Kramek, Jakub Stępniak, Andrzej Krawczyk, Artur Przygoda, Sophie Xeon, Örs Siklósi, książę Filip, Larry Flynt, Aleksander Doba, Krzysztof Krawczyk, Barby Kelly, Maciej Konopka, Charlie Watts, Sarah Harding, Bart Sosnowski, Michał Banaszek (Bezczel), Marek Pawłowski, Krystyna Rutkowska-Ulewicz, Wiesław Gołas, Krystyna Kołodziejczyk, Katarzyna Lenhard, Judyta Turan, James Michael Turner, Colin Powel, Adam Zagajewski, Jean-Paul Belmondo, Mikis Theodorakis, Teresa Żylis-Gara, abp Henryk Hoser, Gerd Mueller, Kazimierz Kowalski, Leszek Benke, Eugenia Herman, Leszek Faliński, Diego Maradona, Wojciech Karolak, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Olympia Dukakis, DMX, Izabela Sierakowska, Piotr Świąc, Chick Corea, Christopher Plummer, Ryszard Szurkowski, Ryszard Kotys, Larry King, Maria Koterbska, Ryszard Filipski…

W naszej galerii zdjęcia, tych, którzy odeszli w ubiegłym roku.


Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Paweł Nowisz nie żyje

Bezczel nie żyje

Bezczel nie żyje

Komentarze

  • Gość pisze:

    List od fanki kawa i papieros

  • Gość pisze:

    Taki live nie znam nie mam tv swoje przeźyli prawnuków docźekali niech im ziemia lekka będzie pora na młodych zdolnych kaźdy ćhce mieć swoje 30min średniej krajowej 5min rozbierania 5min gra wstępńa 5min do góry 5min na dole 5min papieros 5min ubierania ale jak któś woli 5min kleczęć to jego sprawa taka to rewolucja i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×