To ON zastanawiał się nad kolorem skóry dziecka Meghan. Ujawniono kulisy największego skandalu roku w rodzinie królewskiej

Meghan Markle

Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry podczas wywiadu u Oprah Winfrey opowiedzieli, że jeden z członków rodziny królewskiej zastanawiał się nad kolorem skóry Archiego. Teraz wiadomo, kto się tego dopuścił. Brytyjczycy długo mu tego nie zapomną.

Meghan Markleksiążę Harry w ubiegłym roku postanowili zrezygnować z wypełniania obowiązków w rodzinie królewskiej. O swojej decyzji poinformowali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Podkreślali wówczas, że będą dzielili czas między Wielką Brytanię a Stany Zjednoczone, jednak w praktyce stało się inaczej. Uwili przytulne gniazdko w Montecito, w którym doczekali się przyjścia na świat drugiego dziecka, córeczki Lilibet. Nim jednak dziewczynka się urodziła, udzielili przełomowego wywiadu Oprah Winfrey.

Księżna bez chwili zawahania przyznała przed kamerami, że przed odejściem z rodziny królewskiej, doświadczyli przejawów rasizmu. Jeden z krewnych zadał pytanie o kolor skóry ich pierwszego dziecka, co zdaniem księżnej było nie na miejscu.

Odbyła się rozmowa z Harrym na temat koloru skóry Archiego. Co to mogło znaczyć? – zdradziła Meghan.

Małżonkowie nie zdecydowali się zdradzić, kto wypowiedział te słowa. Książę miał zapewniać dziennikarkę, że tego wątku nie poruszyła ani królowa Elżbieta II, ani książę Filip. Kto zatem?

Kto przeprowadził z Harrym rozmowę na temat koloru skóry jego dziecka?

Po wyemitowaniu wywiadu głos w tej sprawie zabrał Pałac Buckingham. W oficjalnym oświadczeniu zaznaczono, że te informacje są bardzo niepokojące. Mimo że ujawnili bardzo intymne szczegóły z życia w rodzinie królewskiej, podkreślono, że nadal wszyscy darzą ich miłością.

Cała rodzina jest zasmucona, gdy dowiedziała się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan. Poruszane kwestie, szczególnie kwestia rasy, są niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, traktuje się je bardzo poważnie i rodzina omawia je prywatnie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny – brzmi oficjalne oświadczenie.

Nieco później pisarka Lady Colin Campbell podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat z jednym z brytyjskich tabloidów. W jej opinii tylko księżniczka Anna mogła pokusić się o taki komentarz, jednak z całą pewnością nie było to złośliwe.

Anna po prostu obawiała się, jakie możliwe skutki przyniesie wprowadzenie do rodziny kogoś tego pokroju, ze względu na charakter i wychowanie. Uważała tym samym, że mogło to negatywnie odbić się na całej rodzinie królewskiej – powiedziała Lady Colin Campbell.

Nowe fakty w tej sprawie ujawnił Christopher Andersen, autor książki Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan. W przytoczonym przez zagraniczne media fragmencie przyznał, że jako pierwszy rozważania w kwestii koloru skóry dziecka księcia Harry’ego podjął książę Karol. W jego ocenie nie miały one jednego rasistowskiego charakteru.

27 listopada 2017 roku o 5 rano ogłoszono zaręczyny księcia Harry’ego i Meghan Markle. Kilka godzin później książę Karol usiadł do śniadania i powiedział do swojej żony Camilli: „Ciekawe, jak będą wyglądać ich dzieci?”. Camilla była nieco zaskoczona tym pytaniem i odpowiedziała: „Cóż, jestem pewna, że absolutnie cudownie”. Zniżając głos, Charles zapytał: „Chodzi mi o to, jaki może być kolor skóry ich dzieci?” – czytamy.

Temat ich rozmów został pochwycony przez dworzan, którzy niezwłocznie dodali do tej historii kilka zmyślonych faktów. Po tym, jak informacja dotarła do Meghan, brzmiała już zupełnie inaczej. W jego ocenie plotki podsycali przede wszystkim doradcy dworscy oraz arystokraci, którzy niejednokrotnie zastanawiali się, jak świat będzie postrzegał brytyjską arystokrację po tym, jak w jej żyły zostanie wmieszana afroamerykańska krew.

Myślicie, że po przeczytaniu tej książki relacje Karola i Meghan ulegną zmianie?


Greta Thunberg i książę Karol

Greta Thunberg i książę Karol

Książę Karol i Boris Johnson

Książę Karol i Boris Johnson

Księżna Camilla i książę Karol uczcili 2. urodziny Archiego

Księżna Camilla i książę Karol uczcili 2. urodziny Archiego

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jak zastanawiamy się, czy dziecko, które ma się urodzić będzie miało niebieskie oczka, to jest poprawne myślenie.

 • Gość pisze:

  każdy normalny człowiek zadałby takie pytanie. Co w tym dziwnego ???? Ludzie oszaleli

 • Goś bolo pisze:

  Mienia sie Wspolnota Narodow ale dla Anglika (nie Brytyjczyka) rasa czrna to sludzy.Ludzie nizszej rasy . Tak tez mysla ci ,,wspaniali” royalsi. Hipokryzja buch im z twarzy sa niestety tak wychowani na czele z ta stara ich krolowa. Ta czla rodzinka to funta klatow nie jest warta. Dobrze, ze Mehan i Harry uciekli od tego towarzystwa.

 • Gość pisze:

  Brytyjczycy to akurat najchętniej zapomnieliby Meghan …

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×