Powstaje film o Barbie. Margot Robbie w głównej roli. A kto zagra Kena? Nie mogło być inaczej

Margot Robbie

W Hollywood pełną parą trwają pracę nad filmową adaptacją popularnych przygód lalki Barbie. Główną rolę zgra Margot Robbie. Wiadomo, kto będzie Kenem. Fanki oszaleją z radości. 

Barbie to lalka produkowana przez przedsiębiorstwo Mattel. Została stworzona w 1958 roku i stała się wręcz ikoną kultury masowej. Jest jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie, a każda dziewczynka marzy o własnej piękności. Nie da się bowiem ukryć, że ma ona bardzo charakterystyczny i idealny wygląd. Przez wiele lat przedsiębiorstwo wypuszczało na rynek jedynie lalkę o długich blond włosach i idealnej figurze. Dopiero w ostatnich latach zmieniono ten trend i zaczęły pojawiać się zabawki w różnych kolorach skóry, włosów, a nawet te, które mają pełniejsze kształty.

Lalce Barbie towarzyszy cała historia. Jest ona mieszkanką Malibu w stanie Kalifornia. Jej chłopakiem jest Ken, który po raz pierwszy pojawił się u jej boku w 1961 roku. Od wielu lat młode sympatyczki zabawki regularnie mogą oglądać przygody swojej ulubienicy w kolejnych pełnometrażowych filmach animowanych z jej udziałem. Do tej pory powstało ich aż 37. Teraz trwają prace nad kinową adaptacją przygód Barbie z gwiazdami Hollywood w rolach głównych.

Film o Barbie: kto zagra Kena?

Warner Bross i Mattel są w trakcie wspólnych prac nad produkcją, w której główną bohaterką będzie Barbie. Reżyserią zajmie się Greta Gerwing, która wspólnie z Noah Baumbachem stworzyła także scenariusz. W ostatnich latach było kilka planów adaptacji historii lalki na dużym ekranie, ale to dopiero tych dwoje, razem z odtwórczynią głównej roli, czyli Margot Robbie, ruszyło z konkretnym projektem. Prace nad wszystkim rozpoczęły się już na przełomie 2018 i 2019 roku.

W lipcu Variety poinformowało, że Barbie ma rozpocząć produkcję na początku 2022 roku w Warner Bross Leavesden Studios w Londynie. Kinowa premiera została zaplanowana na 2023 rok. O samej fabule nie wiadomo na razie nic, ale fani zadawali sobie pytanie kim będzie filmowy Ken. W Hollywood nie brakuje przystojniaków, ale wybór okazał się chyba oczywisty. Variety właśnie zdradziło, że jedynym poważnym kandydatem do tej roli jest Ryan Gosling. Tę rolę zaproponowano mu już kilka miesięcy temu, ale wówczas odmówił ze względu na inne zobowiązania. Gdy terminy w Barbie nieco się przesunęły Margot Robbie, która jest nie tylko odtwórczynią głównej roli, ale i producentką jest pewna, że na ekranie pojawi się u boku Goslinga.

Aktor jest bożyszczem fanek kina i ma na swoim koncie dwie nominacje do Oscara. Pierwszą z nich otrzymał w 2007 za rolę filmie Szkolny chwyt, a drugą w 2016 roku za musical La La Land. Z udziałem Ryana Goslinga ten film może okazać się prawdziwym hitem.


Ryan Gosling - Oscary 2017 (stylizacja: Gucci)

Margot Robbie – Złote Globy 2020, kreacja: Chanel

Ryan Gosling (fot. ONS)

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×