Już wiadomo, kto zastąpi Edwarda Miszczaka w TVN! Oto nowy dyrektor programowy stacji

Edward Miszczak

Edward Miszczak

Kto za Edwarda Miszczaka w TVN? Warner Bros. Discovery ogłosiło nazwisko nowego dyrektora programowego stacji i osoby, które będą nią zarządzać. 

Edward Miszczak na początku czerwca poinformował o rezygnacji ze stanowiska dyrektora programowego TVN. Funkcję tę pełnił przez 25 lat. Nieoficjalnie mówi się, że od stycznia będzie zarządzał Polsatem, w którym przejmie obowiązki po Ninie Terentiew. Na razie żadna ze stron nie potwierdziła tych rewelacji. Pewne jest za to, kto zajmie miejsce Miszczaka w Discovery.

Kto za Edwarda Miszczaka w TVN?

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu stacji – za działania i operacje programowe w grupie będzie odpowiadał Bogdan Czaja, w roli Group Vice President Programming & Operations.

Bogdan Czaja dotychczas pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Programowego TVN. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej. Zapewni to całościowe i zintegrowane podejście do tworzenia i planowania treści w ramach grupy oraz ich efektywne wykorzystanie we wszystkich kanałach.

Jarosław Potasz, dotychczasowy Dyrektor Departamentu Produkcji TVN obejmie stanowisko Group Vice President Studios & Productions. Będzie odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny, jak i zagranicę. Będą mu podlegać produkcje realizowane w Warszawie oraz w ośrodkach regionalnych. W swojej roli Potasz będzie nadzorował także dział rozwoju produkcji, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii dla celów realizacji programów telewizyjnych.

Nowo utworzone stanowisko Dyrektor Kanału TVN obejmie Lidia Kazen, dotychczasowa Dyrektor Programowa TTV i Playera. Za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV, jak i Playera docenili widzowie oraz krytycy. W związku ze zmianą struktury funkcję Dyrektor TTV przejmie dotychczasowa zastępczyni Kazen – Joanna Sołdra. Natomiast za całość działalności Playera będzie odpowiadać Maciej Gozdowski, Dyrektor Zarządzający serwisu. Inni szefowie kanałów pozostają na swoich stanowiskach.

Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie. Zespół programowy TVN to wyjątkowa grupa doświadczonych profesjonalistów, zarażających pasją i energią. Od lat tworzą najlepszą telewizję w Polsce. Ogromnie się cieszę, że będę mogła z nimi na co dzień współpracować. Naszą ambicją i misją jest dostarczanie naszym widzom programów nowych, najwyższej jakości, zarówno tych produkowanych w Polsce, jak i najlepszych produkcji z całej grupy Warner Bros. Discovery – mówi Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Bogdan Czaja i Jarosław Potasz będą bezpośrednio raportować do Kasi Kieli.


Bogdan Czaja

Bogdan Czaja

Jarosław Potasz

Jarosław Potasz

Lidia Kazen

Lidia Kazen

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×