Znamy zwycięzcę „Tańca z gwiazdami”! Joanna Mazur czy Gimper? Kto wygrał?

Kto wygrał Taniec z gwiazdami 9?

Kto wygrał Taniec z gwiazdami 9?

Joanna Mazur i Jan Kliment wygrali Taniec z gwiazdami 9. Para triumfowała w wielkim finale, w którym pokonała Gimpera i Natalię Głębocką. Zobacz, jak prezentowali się odbierając Kryształową Kulę.

Po 12 emocjonujących odcinkach poznaliśmy zwycięzcę 9. edycji Tańca z gwiazdami. Decyzją widzów najlepszą parą okazali się Joanna Mazur i Jan Kliment. Duet wygrał program pokonując w ostatecznym starciu Gimpera i Natalię Głębocką. W finałowym odcinku para zaprezentowała aż trzy układy. Jeden z nich wybrali internauci, w jednym z nich towarzyszyła im Margaret, która zaśpiewała swój eurowizyjny przebój Tempo.

Po pierwszym tańcu sportsmenka otrzymała 45% głosów, co oznaczało, że jej zwycięstwo stoi pod znakiem zapytania. Przy kolejnej odsłonie przewaga Gimpera znacznie stopniała i wynosiła już tylko 2%. Ostatecznie zostawiła swojego rywala w tyle, a jury rozczuliła do granic możliwości, gdy w ostatnim tańcu zakryła oczy Jana Klimenta, by choć przez chwilę mógł poczuć się tak jak ona. Za swój występ dostała rekordowe w tej edycji 40 punktów.

Joanna Mazur w Tańcu z gwiazdami – droga do zwycięstwa

Joanna Mazur od początku typowana była do zwycięstwa. Niewidoma lekkoatletka nie tylko zachwyciła jurorów i publiczność swoim niesamowitym wyczuciem rytmu i prezencją sceniczną, ale także poruszyła serca milionów opowiadając swoją poruszającą historię. Szczególnie głośno było o niej, gdy zaprosiła kamery Polsatu do swojego domu. Gwiazda na co dzień żyła w spartańskich warunkach – w kawalerce z łazienką na piętrze dostępną dla wszystkich lokatorów. Los uśmiechnął się do niej do tego stopnia, że Joanna otrzymała 150 tysięcy od internautów oraz mieszkanie „pod klucz” od dewelopera.

Po ogłoszeniu wyników finału Tańca z gwiazdami 9 Joanna wygłosiła poruszającą mowę, w której podziękowała swojemu tanecznemu partnerowi oraz Polakom, dzięki którym jej życie zmieniło się o 180 stopni:

Drodzy państwo, chcieliśmy bardzo serdecznie państwu podziękować za możliwość udziału w takim programie. Pierwszy raz w historii wygrywa osoba niewidoma. To był cudowny czas, mieć u boku taką osobę jak Jan to ogromne wyróżnienie. To jest człowiek z ogromnie dobrym sercem, który wniósł do mojego życia wiele pięknych chwil. Chciałam też podziękować całej produkcji i jury za rzetelne oceny. Cieszę się, że byłam oceniana na równi ze wszystkimi uczestnikami.

Swoją wygraną Joanna skomentowała również w rozmowie z naszą reporterką:

Ten program przeniósł nas przez wszystkie odczucia. Całe spektrum. Ja się bardzo cieszę, że były radosne chwile, były łzy i na koniec zamknęło się to klamrą ogromnego szczęścia i wzruszenia. Ja nie marzyłam o tym, żeby wygrać. To było powyżej moich oczekiwań i marzeń. Ja jestem naprawdę wzruszona i bardzo się cieszę, że to Janek prowadził nas do tej chwili, w której teraz jesteśmy, przez te wszystkie niełatwe odcinki, niełatwe tygodnie i sytuacje, to jego wsparcie i jego pomocna dłoń zawsze była.

Nagroda w Tańcu z gwiazdami

Joanna Mazur jako zwycięzca Tańca z gwiazdami otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych, zaś towarzyszący jej Jan Kliment 50 tysięcy złotych. Jest to trzecie pod rząd zwycięstwo tancerza w polskiej edycji programu, tym samym ustanowił on nowy rekord.

W finałowym odcinku na parkiecie zaprezentowały się wszystkie pary uczestniczące w tegorocznej edycji show Polsatu. Mogliśmy zatem ponownie podziwiać Dominikę Tajner-Wiśniewską, Jakuba Kucnera, Justynę Żyłę, Macademian Girl czy Agnieszkę Radwańską, która była typowana do roli zwycięstwa, jednak odpadła w połowie programu. Gwiazdami wieczoru byli Edyta Górniak i Andrzej Piaseczny.

Spodziewaliście się takiego wyniku, czy jednak kibicowaliście Gimperowi?

Zobacz: Mieszkanie Joanny Mazur. W takich luksusach zamieszka niewidoma gwiazda “Tańca z gwiazdami”

Zobacz: Joanna Mazur i Michał Stawicki są parą nie tylko w sporcie? Gwiazda pierwszy raz o swoim partnerze

Zobacz: Polacy zazdroszczą sukcesów Joannie Mazur? Qczaj komentuje: “Zaczęła się zawiść” [WIDEO]


Joanna Mazur i Jan Kliment – finał Tańca z gwiazdami

Joanna Mazur i Jan Kliment – finał Tańca z gwiazdami

Joanna Mazur i Jan Kliment – finał Tańca z gwiazdami

Joanna Mazur i Jan Kliment – finał Tańca z gwiazdami

Gimper i Natalia Głębocka – finał Tańca z gwiazdami

Gimper i Natalia Głębocka – finał Tańca z gwiazdami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×