Znani Polacy żegnają Kamila Durczoka. Wśród nich celebryci, dziennikarze i politycy

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Internet zasypały kondolencje dla rodziny Kamila Durczoka. Wśród ich autorów są znane osoby. Co ludzie z pierwszych stron gazet napisali na jego temat?

Kamil Durczok zmarł 16 listopada. W chwili śmierci miał zaledwie 53 lata. Dziennikarz miał trafić do szpitala w Katowicach, gdzie nad ranem doznał krwotoku. Nie udało się go uratować. Durczok w powszechnej świadomości zapisał się jako prowadzący program Fakty na TVN-ie. Pracował też m.in. w TVP i Polsacie. Podczas wykonywania zawodu dziennikarza był wielokrotnie nagradzany. Dostał nagrodę Grand Press i Wiktora dla najbardziej cenionego polskiego dziennikarza, komentatora oraz publicysty.

Kres jego kariery przyszedł w 2015 roku. Tygodnik Wprost oskarżył go wtedy o rzekome dopuszczenie się mobbingu i molestowania seksualnego. Durczok przez lata odpierał zarzuty. Po raz kolejny sensację wywołał w 2019 roku, kiedy spowodował kolizję na autostradzie A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego.

Problemem dla dziennikarza był także słaby stan zdrowia. Blisko dwie dekady temu stoczył on zwycięski bój z rakiem. Następnie mierzył się też z depresją i chorobą alkoholową. W maju bieżącego roku trafił do szpitala. Przetoczono mu wówczas krew. Sam poinformował o tym incydencie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Napisał wtedy:

W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie… Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia” nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie.

Durczok – mimo licznych zawirowań w jego życiu –  nie utracił sympatii fanów. Również jego byli współpracownicy dobrze go wspominają. W sieci roi się już od kondolencji dla jego bliskich.

Znani wspominają Kamila Durczoka. Kondolencje gwiazd

Dziennikarze Onetu zapytali byłych współpracowników Durczoka o kilka słów na jego temat. Tragicznie zmarły gwiazdor TVN-u został zasypany komplementami. Jakimi?

Na początku swojej kariery jako radiowiec był jednym z najsprawniejszych dziennikarzy i redaktorów. My – młodsi – byliśmy w niego wpatrzeni jak w obrazek. Był bardzo charyzmatycznym człowiekiem. Przez wiele lat byliśmy tu na Śląsku dumni z niego. Kibicowaliśmy mu też w walce z chorobą nowotworową. Kiedy później jego życie wpadło w różne zakręty, przyglądaliśmy się temu zdumieni, co się wokół niego dzieje. Rozczarowany warszawskim środowiskiem próbował integrować śląskie środowisko dziennikarskie. Kamil walczył. Prezentował się jako ten, który popełnia nawet kardynalne życiowe błędy, ale próbował przepraszać. To postać niejednoznaczna, ale będziemy go pamiętać po prostu jako naszego bardzo dobrego kumpla z lat 90. i początku tego wieku. Tak ja go chcę zapamiętać. Wielki żal, że nie żyje – opowiedział Marek Twaróg.

Głos dla Onetu zabrał też Marek Czyż. Powiedział:

To był mój przyjaciel. To ważne słowo, które wiele znaczy, bo przyjaciele to osoby, które są zdolne do poświęceń. Taki właśnie był Kamil. Wiem o nim rzeczy, których nie wie nikt, ale też ja nie wiem, co wiedzą inni, dlatego nie będę rozpatrywać jego kariery zawodowej czy medialnej. (…) Nigdy nie odmówił pomocy. Miał do mnie taki trochę zawodowo-ojcowski stosunek. To mój rocznik, starszy był ode mnie o zaledwie kilkanaście dni, ale zaszedł znacznie dalej. Korzystałem z jego wiedzy i doświadczeń. On się chętnie tym wszystkim ze mną dzielił. Miał tę miłą cechę, że mnie szanował. Tak go wspominam. Jako człowieka. Dla mnie umarł przyjaciel.

Kondolencje posypały się również za pośrednictwem Twittera. Wielu znanych Polaków dodało wpisy ku jego czci. Oto niektóre wypowiedzi.

Spoczywaj w pokoju Kamilu. Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy… Kamil Durczok nie żyje. Był znanym prezenterem i dziennikarzem – napisał dziennikarz Bartosz Wieliński.

Umarł Kamil Durczok. Dziwne uczucie. Smutek. W ostatnich miesiącach trochę gadaliśmy, trochę mnie wpuścił do swojego świata, za co jestem wdzięczny. Chcę też napisać, że Kamil, w miesiącach, kiedy było u mnie bardzo źle, był jedną z Osób, która mi pomogła. Kamil dziękuję! – dodał o. Grzegorz Kramer.

I kaj żeś to poszoł redachtorze i chachorze? – wtórował polityk Lewicy Łukasz Kohut.

Zmarł Kamil Durczok – Ślązak, dziennikarz, publicysta. Odpoczywaj w pokoju – uzupełnił polityk PO Wojciech Król.

Również celebryci uczcili pamięć Kamila DurczokaJarosław Bieniuk dodał pod naszym materiałem płaczącą emotikonkę. Skrina jego wpisu możecie zobaczyć w naszej galerii.

Durczoka pożegnały również byłe partnerki – eks żona, Marianna Dufek, na Facebooku udostępniła wpis z wirtualnym symbolem trzech palących się zniczy, a jego ostatnia miłość – Julia Oleś, spełniła wolę Durczoka, wklejając link do piosenki My Way Franka Sinatry.

To tylko niektóre z opublikowanych wpisów. Podobnych głosów jest w sieci mnóstwo. Kamilu, spoczywaj w pokoju.


Bieniuk żegna Durczoka. Skrin z Instagrama

Bieniuk żegna Durczoka. Skrin z Instagrama

scena z: Kamil Durczok, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Kamil Durczok, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

centrum14

scena z: Kamil Durczok SK: IV rocznica otwarcia Centrum Multimedialnego Foksal, Centrum Multimedialne Foksal, paŸdziernik 2004 fot. Warda/AKPA

Komentarze

  • Gość pisze:

    Spoczywaj w pokoju *

  • Gość pisze:

    Taki live carpie diem jutro będzie futro kogut myslał to nie oni wybierają te blach..ry i blacharzy tylko Bóg post na fejsie to niewiele za ciepłe lody i podcieranie d..py jak mawia klasyk coś za coś a hajs musi się zgadzac i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×