Producenci „M jak miłość” wybrali aktorkę do roli Małgosi. Hot nazwisko miało zastąpić Joannę Koroniewską, ale zmieniono plany

Joanna Koroniewska, Witold Pyrkosz

Joanna Koroniewska, Witold Pyrkosz

Joanna Koroniewska przed laty była jedną z najpopularniejszych gwiazd M jak miłość. Mimo to zrezygnowała z roli w serialu. Produkcja wybrała kandydatkę, która miała ją zastąpić, jednak zmieniła zdanie. Kto miał wcielić się w rolę Małgosi Mostowiak?

M jak miłość to serial, który od ponad dwóch dekad gości na antenie TVP2. Od pierwszego odcinka gromadzi przed telewizorami ogromną widownię. Sympatycy produkcji z niecierpliwością wyczekują na kolejne perypetie rodziny Mostowiaków. Scenarzystom cały czas nie brakuje pomysłów na ciekawe wątki, które nie raz mrożą krew w żyłach lub bawią do łez.

Swoją karierę w tasiemcu rozpoczęło wielu aktorów, którzy w krótkim czasie urośli do rangi gwiazd. Popularność serialowi zawdzięcza m.in. Katarzyna Cichopek, która gra w nim od początku. W pierwszym odcinku Emki pojawiła się również Joanna Koroniewska, która wcieliła się w postać Małgorzaty Mostowiak. Mimo że miała grono wiernych fanów, zdecydowała się rozstać z produkcją. Scenarzyści mieli już plan, jak przywrócić ją do serialu, jednak ten spełzł na niczym. Chwilę później na ekranach pojawiła się Barbara Kurdej-Szatan, która miała niejako zapełnić lukę po jej odejściu.

Kto miał zastąpić Joannę Koroniewską w M jak miłość?

Kurdej-Szatan rozpoczęła pracę na planie M jak miłość w 2014 roku. Angaż otrzymała po tym, jak Joanna Koroniewska postanowiła zrezygnować z dalszego wcielania się w postać Małgosi. Początkowo to właśnie ona miała ją zastąpić, a scenarzyści poczynili w tym kierunku już pierwsze kroki. W jednym z odcinków pojawiła się scena, w której córka Barbary Mostowiak zadzwoniła do swojego męża, Tomka. Na wyświetlaczu telefonu komórkowego pojawiło się wówczas zdjęcie Basi, a w tle było słychać jej głos.

Producenci jednak szybko porzucili ten pomysł, a Kurdej-Szatan wcieliła się w postać Joasi, która wraz z Wojtusiem wróciła do Warszawy. Jak ustalił Fakt, zrobiono to w obawie przed reakcją widzów.

Producenci liczyli, że trzeba dać szansę Joannie Koroniewskiej na powrót i poczekać na nią dłużej. W Polsce zamiany aktorów w serialach są raczej źle przyjmowane przez widzów. Liczono, że po kilku latach przerwy Joanna wróci do roli Małgosi i widzowie nie będą musieli przezywać zamiany aktorki. W tym czasie kilka razy proponowano jej powrót, ale niestety do dziś skrupulatnie odmawia – zdradziła osoba związana z produkcją.

Myślicie, że Basia byłaby godną następczynią Joanny?


Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×