Książę Filip miał gest. Eugenia pochwaliła się, co dostała w ślubnym prezencie od dziadka. Wzruszające

Księżniczka Eugenia

Księżniczka Eugenia

Książę Filip miał gest, zwłaszcza wobec swoich wnuków. Księżniczka Eugenia dostała od niego wyjątkowy prezent w dniu ślubu. Co takiego?

Ksiażę Filip zmarł 9 kwietnia, o czym jako pierwsi poinformowali członkowie rodziny królewskiej. Na Instagramie opublikowano oficjalne oświadczenie w imieniu monarchini, w którym przekazano druzgocącą wiadomość.

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze ogłoszenia zostaną podane we właściwym czasie.

99-latek przez niespełna 74 lata był mężem królowej Elżbiety II, z którą doczekał się czworga dzieci oraz ośmiorga wnucząt. Jak podają zagraniczne media, po śmierci zostawił dla bliskich w spadku ok. 30 milionów funtów oraz przedmioty, które miały dla niego szczególne znaczenie. Wśród nich znalazła się kolekcja 13 tysięcy książek.

Książę również za życia nie oszczędzał na prezentach dla swoich potomków. Przekonała się o tym jedna z jego wnuczek.

Książę Filip w dniu ślubu wręczył księżniczce Eugenii wyjątkowy prezent

Ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka odbył się 12 października 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor i trwał dwa dni. Świadkami tego wspaniałego wydarzenia byli członkowie rodziny królewskiej, wśród których nie mogło zabraknąć królowej Elżbiety II, księcia Filipa, księcia Karola, księcia Williama i jego małżonki, księcia Harry’ego i Meghan Markle oraz gwiazd show-biznesu.

Po śmierci męża królowej powstało kilka filmów opowiadających o jego życiu. W najnowszym dokumencie BBC pt. Prince Philip: The Royal Family Remember, możemy wysłuchać, jak zapadł w pamięci swoich potomków. Księżniczka Eugenia postanowiła wrócić pamięcią do dnia ślubu. Choć wszyscy wręczyli małżonkom wyjątkowe prezenty, ten, który otrzymali od dziadka panny młodej, szczególnie zapadł w ich pamięci. Senior rodu podarował im namalowany przez siebie obraz, który przedstawia bukiet kwiatów.

To było takie miłe. Teraz jest w moim domu w Londynie i jestem z tego dumna – powiedziała.

W 2021 roku na świat przyszedł syn księżniczki, który otrzymał po pradziadku jedno z imion. Niestety niedane było mu poznać go bliżej, ponieważ miał zaledwie dwa miesiące, gdy książę Filip zmarł.


Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank wysłali kartki z podziękowaniami

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank wysłali kartki z podziękowaniami

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank na ślubnych portretach

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank na ślubnych portretach

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank na ślubnych portretach

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank na ślubnych portretach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×