Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Oliwia Bieniuk pokazała imponującą willę i pochwaliła się nową fryzurą! Wygląda jak młoda Anna Przybylska! Porównajcie sami
Oliwia Bieniuk pokazała imponującą willę i pochwaliła się nową fryzurą! Wygląda jak młoda Anna Przybylska! Porównajcie sami

Oliwia Bieniuk pokazała imponującą willę i pochwaliła się nową fryzurą! Wygląda...

Oliwia Bieniuk pokazała imponującą willę i pochwaliła się...

Runęła wielka tajemnica Agaty Dudy! Tajna informacja wyszła prosto z Pałacu Prezydenckiego! Wszystko przez to jedno zdjęcie!
Runęła wielka tajemnica Agaty Dudy! Tajna informacja wyszła prosto z Pałacu Prezydenckiego! Wszystko przez to jedno zdjęcie!

Runęła wielka tajemnica Agaty Dudy! Tajna informacja wyszła prosto z Pałacu...

Runęła wielka tajemnica Agaty Dudy! Tajna informacja wyszła...

Przystojniak z „Rolnik szuka żony” wziął ślub z młodszą o 32 lata pięknością! Zdjęcie państwa młodych jest wręcz urocze!
Przystojniak z „Rolnik szuka żony” wziął ślub z młodszą o 32 lata pięknością! Zdjęcie państwa młodych jest wręcz urocze!

Przystojniak z „Rolnik szuka żony” wziął ślub z młodszą o 32...

Przystojniak z „Rolnik szuka żony” wziął ślub z...

Dziś sobota, 22.09.2018

Księżniczka Charlotte ma dopiero 3 lata, a już przeszła do historii. Jest pierwszą… kobietą, która dokonała niemożliwego

Księżniczka Charlotte zostanie królową?Księżniczka Charlotte nie straci prawa do tronu

Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka i może urodzić w każdej chwili – narodziny kolejnego dziecka książęcej pary mają szczególne znaczenie dla księżniczki Charlotte. I nie mówimy tu o miłości pomiędzy rodzeństwem. Wręcz przeciwnie. Chodzi o prawo do dziedziczenia brytyjskiego tronu. Narodziny trzeciego potomka księcia Williama i księżnej Kate będą równoznaczne z przejściem małej księżniczki Charlotte do historii. Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej linii sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do tronu, i to niezależnie od tego, czy Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę.

„Twarde prawo, ale prawo” – innymi słowy, do tej pory w rodzinie królewskiej obowiązywały ścisłe zasady dotyczące dziedziczenia tronu. Jeśli królowa lub księżna powiła troje następców tronu, a tylko jedno z nich (środkowe) było dziewczynką, mała księżniczka zostawała automatycznie przesuwana w dół w linii sukcesji, rezygnując ze swojego miejsca na rzecz młodszego brata. Prawo to zostało zniesione przez zapis, nazywany Succession to the Crown Act z 2013 roku.

Jak donosi The Sun, księżniczka Charlotte będzie pierwszą kobietą, która nie utraci należytego jej miejsca w kolejce do tronu, nawet jeśli księżna Kate urodzi drugiego syna:

W ustalaniu sukcesji do Korony, płeć osoby urodzonej po 28 października 2011, nie może być precedensem w wypadku tej osoby lub jej potomków do przejęcia tronu przed inną osobą (niezależnie od daty urodzenia)

Co ciekawe, gdyby książę George urodził się dziewczynką, a księżniczka Charlotte chłopcem, naturalne prawa do tronu wciąż pozostawałyby w rękach pierworodnego dziecka. Do tej pory sukcesja zawsze przechodziła w ręce mężczyzny, który znajdował się w kolejce do tronu – o ile takowy istniał.

Tak tworzy się historia. Myślicie, że Charlotte kiedykolwiek sięgnie po tron?

Ciężarna księżna Kate z ogromnym brzuchem na mszy wielkanocnej! Ten sam płaszcz miała na sobie przed narodzinami Charlotte

Księżniczka Charlotte to lustrzane odbicie małej księżnej Diany! Porównajcie tylko te dwa zdjęcia

To prawdziwe zaskoczenie! Już wiadomo kogo przypomina mały książę George! Jedna fotka wyjaśniła całą zagadkę!

Księżniczka Charlotte i książę George już są poliglotami! Mówią nie tylko w języku angielskimCzy księżniczka Charlotte jest podobna do swojego brata?

Komentarzy: 5


Gość | 10 kwietnia 2018, 17:35

Cała Ela 🙂


Gość | 10 kwietnia 2018, 17:15

Księżniczka to wykapana babka


Gość | 10 kwietnia 2018, 16:14

I co z tego? Członkowie tej rodziny są długowieczni, zanim Karol umrze trochę minie, potem William będzie raczej długo rządził a jest jeszcze Jerzy. Chyba że się coś któremuś stanie. Karolinie prędzej do Princess Royal niż do Krolowej, poza tym jako 2 dziecku życzę jej żeby mogła cieszyć się życiem, panowanke to nie zabawa, i tak już biedny Jerzy jest na to skazany


Gość | 10 kwietnia 2018, 15:46

Jak dla mnie czysta królowa Elżbieta w dziecinstwie


Gość | 10 kwietnia 2018, 15:31

Śliczne są te dzieci 🙂


Dodaj komentarz
×