Szukaj

Beatrice dostała suknię ślubną od samej królowej. Ale to niejedyny prezent o tak wielkiej wartości. Elżbieta II ma gest!

Księżniczka Beatrice

Księżniczka Beatrice

Księżniczka Beatrice i jej ukochany Edoardo Mapelli Mozzi wzięli cichy ślub 17 lipca. Panna młoda była ubrana w piękną suknię ślubną, którą podarowała jej królowa Elżbieta II. To piękny gest ze strony babci.

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi są już małżeństwem. Para przysięgła sobie miłość 17 lipca o godzinie 11.00 czasu lokalnego. Uroczystość zaślubin miała miejsce na Zamku Windsor. Początkowo planowano ją w innym terminie, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała te zamierzenia. Miała też wpływ na miejsce ślubu, gdyż pierwotnie miał on odbyć się w Chapel Royal w Pałacu św. Jakuba. Już w lutym Pałac Buckingham wystosował oficjalne oświadczenie związane z tym ważnym dniem.

Ślub Jej Wysokości Księżnej Yorku Beatrice i Pana Eduardo Mapelli Mozzi odbędzie się w piątek 29 maja 2020. Królowa uprzejmie wyraziła zgodę, aby ceremonia odbyła się w The Chapel Rooyal w Pałacu św. Jakuba. Po ceremonii odbędzie się prywatne przyjęcie wydane przez Królową w ogrodach Pałacu Buckingham.

Choć planowo miał być to ślub przebijający swoją wielkością nawet wesela Williama i Kate, czy Harry’ego i Meghan, to ostatecznie narzeczeni musieli zadowolić się skromnym przyjęciem w otoczeniu najbliższych osób. Mimo wszystko ceremonia była bardzo udana. Tym bardziej że Królowa Elżebieta II przygotowała dla swojej wnuczki piękny prezent.

Księżniczka Beatrice wzięła ślub w sukni Elżbiety II

Jak mówi ślubna tradycja, przyszła panna młoda na swoim ślubie powinna mieć na sobie: coś nowego, coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. O to ostatnie w szczególny sposób zadbała panująca obecnie monarchini. Okazało się, że czymś pożyczonym jest suknia ślubna księżniczki Beatrice. To dokładnie ta sama, którą Elżbieta II miała na sobie podczas swoich zaślubin z księciem Filipem w 1947 roku. Jednak to nie wszystko. Królowa podarowała także tiarę, którą nosiła w czasie uroczystości. Sama otrzymała ją od swojej babci królowej Marii.

Księżniczka Beatrice miała na sobie sukienkę vintage Normana Hartnella i diamentową tiarę z frędzlami królowej Marii. Zarówno suknia jak i tiara należały do Jej Królewskiej Mości. Tiara była noszona przez Jej Wysokość w dniu jej ślubu w 1947 roku – ogłoszono na Facebooku rodziny królewskiej.

Trzeba przyznać, że panna młoda prezentowała się w sukni swojej babci przepięknie.


Księżniczka Beatrice wzięła ślub

Księżniczka Beatrice wzięła ślub

Księżniczka Beatrice wzięła ślub

Księżniczka Beatrice wzięła ślub

Księżniczka Beatrice w sukni Elżbiety II

Księżniczka Beatrice w sukni Elżbiety II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×