Szukaj

Śmiertelnie chora księżna miała koszmarny wypadek. Skończyło się złamaniem

Księżna Mette-Marit

Księżna Mette-Marit

Rodzina królewska i poddani zamarli, kiedy okazało się, że ich ulubienica miała wypadek na nartach. Co donoszą tabloidy na temat stanu zdrowia księżnej, która zmaga się ze śmiertelną chorobą?

Media obiegły wieści, że księżna, ulubienica społeczeństwa, miała groźny wypadek na nartach. Na stok wybrała się razem z najbliższymi. Jest znana z umiejętności jazdy na deskach, więc wszystkich zaskoczyły i przeraziły doniesienia prasy. Co się wydarzyło i jak się obecnie czuje żona następcy tronu?

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach. Jak się czuje?

Księżna Mette-Marit to żona norweskiego następcy tronu Haakona Magnusa. Nie jest tajemnicą, że jest śmiertelnie chora, dowiedziała się o tym w 2018 roku. Żona przyszłego króla cierpi na nieuleczalną chorobę – samoistne włóknienie płuc. Objawia się to dusznościami oraz suchym kaszlem i wywołuje uszkodzenie pęcherzyków płucnych. Osoby, u których diagnozuje się takie schorzenie, żyją od 3 do 5 lat. Nie ma na nie lekarstwa.

Księżna jest ulubienicą poddanych i dlatego przez dłuższy czas nie chciała poddać się kwarantannie, chociaż COVID-19 jest dla niej szczególnie niebezpieczny. Jednak gdy sytuacja z pandemią zrobiła się już niezwykle poważna, Mette-Marit zdecydowała się wycofać z publicznych wystąpień i wraz z rodziną zaszyła się w swojej prywatnej posiadłości.

W końcu jednak wróciła do aktywności i ulubionych zajęć. Niestety dziś Norwegami wstrząsnęła wieść o wypadku żony następcy tronu. Mette-Marit właśnie dochodzi do siebie po strasznym wypadku na nartach.

People donosi, że podczas przedświątecznego wypadu na stok, narty księżniczki zaplątały się z deskami jej córki, gdy wysiadały z wyciągu, powodując upadek Mette-Marit i złamanie jej kości ogonowej. Spędziła noc w szpitalu, zanim wróciła do domu, aby świętować Boże Narodzenie z norweską rodziną królewską.

Jest utalentowaną narciarką, często na Instagramie publikuje imponujące filmy ze swoich zjazdów. W niedawnym poście zamieszczonym przez jej syna księżniczka Mette-Marit pędzi w dół po zboczu w Uvdal, na tej samej górze, na której miał miejsce jej wypadek.

Póki co nie wiadomo, jak przebiega rekonwalescencja księżnej.


Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Dodaj komentarz

 • Gosc pisze:

  Straszny wypadek na nartach ???? Kość ogonowa leczy się samoistnie, trwa to trochę czasu. Debilizm tych sensacji jest porażający

  • Gość pisze:

   Haha leczy się trochę czasu, ale biorąc pod uwagę, że zostało jej z 2 lata życia szkoda żeby spędziła je na bólu, czy rehabilitacji..

 • Gość pisze:

  A przeszczep płuc w przypadku takiej choroby nie wchodzi w grę?

  • Aaaaaaaa pisze:

   O tym samym pomyślałam🤔

  • Anna pisze:

   Niestety nie. Nie wiadomo do końca skąd ta choroba się wzieła, co wpływa na jej przebieg. Jedno jest pewne, że rokowania są złe. Przeżywalność do 5lat. Nie ma jeszcze leku na tą chorobę. Najgorszę w tym wszystkim jest to, ze nie ma sensu przeszczepiać płuc, ponieważ zostaną od razu od nowa za atakowane. To jest choroba która atakuje płuca, a nie jest chorobą płuc.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×