Szukaj

Księżna Kate z wizytą w szpitalu. Chory chłopiec zrobił jej zdjęcie, które w mig obiegło internet

Księżna Kate

Księżna Kate

Księżna Kate odwiedziła szpital w Londynie. Jeden z chłopców chwycił za aparat i uwiecznił ją na fotografii, która błyskawicznie podbiła sieć. Księżna zapozowała z prezentem dla księżniczki Charlotte.

Księżna Kate, w ramach swoich królewskich obowiązków, od lat angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia charytatywne, warsztaty i spotkania z dziećmi. Sprawuje również patronat nad projektami, które są jej szczególnie bliskie. Ostatnio zapoczątkowała w Wielkiej Brytanii ogólnokrajową dyskusję dotyczącą wczesnego dzieciństwa. W tym celu udała się na spotkanie do jednego ze szpitali w Londynie.

Tym razem księżna Kate udała się z wizytą do młodocianych pacjentów Evelina London, któremu patronuje od 2018 roku, aby wziąć udział w warsztatach twórczych. Wygląda na to, że sympatia Kate do dzieci została odwzajemniona. Jeden z chłopców zrobił księżnej wyjątkowe zdjęcie. Urocza fotografia w błyskawicznym tempie obiegła brytyjskie serwisy informacyjne.

View this post on Instagram

The Duchess of Cambridge visited Evelina London Children’s Hospital today to learn more about the creative art workshops which are delivered by the @nationalportraitgallery Hospital Programme. The NPG works closely with Evelina London to bring workshops and artists into the hospital, helping to support the health, wellbeing and happiness of the children who receive care there. The Duchess joined children and their families who were taking part in a ‘Playful Portraits’ workshop, and helped them to make sets and characters for their own pop-up theatres! ???????? The Duchess also visited Evelina’s Beach Ward to meet children who were taking part in the workshop at their bedsides. The Duchess is Patron of both Evelina London and the National Portrait Gallery.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Księżna Kate z prezentem dla księżniczki Charlotte

Dziesięcioletni Luke Wheeler-Waddison, który cierpi na wadę serca, zrobił księżnej przepiękne zdjęcie za pomocą aparatu Polaroid. Ujęcie pokazuje promienną Kate, trzymającą w dłoni wieniec wykonany z… wyrzuconych tkanin. To prezent od Luke’a i jego siostry Savannah, którzy na co dzień własnoręcznie tworzą takie cuda. W ten sposób popierają ruch zero waste, a pieniądze ze sprzedaży przekazują na szczytne cele.

Przed zrobieniem zdjęcia, Kate powiedziała, że postawi różowy wianek w pokoju swojej córki, księżniczki Charlotte. Podobno spodobał się jej tak bardzo, że nie rozstawała się z nim nawet przez chwilę, choć mogła przekazać go jednej z towarzyszących jej asystentek.

Księżna Kate – zdjęcie Polaroid

Księżna Kate – zdjęcie Polaroid

Po wykonaniu fotografii, Luke zdradził, co z nią zrobi:

Zabiorę zdjęcie do domu i zatrzymam na zawsze. Naprawdę chcieliśmy podziękować księżnej za przybycie i spędzenie czasu tutaj. Myślę, że była naprawdę wzruszona. Powiedziałem jej, że mam urodziny w ten sam dzień, co jej syn George, a moja siostra ma cztery lata, tak jak Charlotte. Księżna powiedziała, że Charlotte chciałaby mieć różowy wieniec w swoim pokoju. Byłoby niesamowicie, gdyby go tam postawiła.

Warsztaty odbyły się w ramach programu prowadzonego przez National Portrait Gallery, nad którym żona księcia Williama sprawuje patronat od 2012 roku.

Na spotkaniu z małymi pacjentami księżna miała na sobie tweedową garsonkę od Dolce&Gabbana.


Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Księżna Kate w garsonce Dolce&Gabbana

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×