Szukaj

Powstała zaskakująca wersja sukni Kate od Baczyńskiej. Jest bardzo słodka i tańsza od oryginału

Księżna Kate

Księżna Kate

Księżna Kate podczas wizyty w Polsce doceniła pracę naszej rodzimej projektantki Gosi Baczyńskiej, wybierając sukienkę jej autorstwa. Kreacja ta stała się ostatnio inspiracją dla cukierników, którzy stworzyli tort na jej podobieństwo.

Gosia Baczyńska należy do grona najbardziej znanych kreatorek trendów nad Wisłą. Swoje kolekcje pokazuje między innymi w Paryżu. Jako pierwsza i jedyna polska projektantka, została zaproszona w 2013 roku do oficjalnego kalendarza pokazów Prêt-à-Porter najbardziej prestiżowego Paris Fashion Week.

Księżna Kate doskonale wie, jak zdobyć sympatię poddanych nie tylko we własnym kraju. Jest uwielbiana przez Brytyjczyków, ale powoli staje się również inspiracją dla wielu kobiet poza Wielką Brytanią. Przylatując wraz z mężem i dziećmi do Polski w 2017 roku, postawiła właśnie na suknię naszej polskiej dizajnerki. Podczas uroczystej kolacji w warszawskich Łazienkach księżna Cambridge wystąpiła w kreacji autorstwa Gosi Baczyńskiej. Spośród wielu rodzimych atelier Kate wybrała właśnie tę jedyną.

Gosia Baczyńska zdradziła jak doszło do współpracy

Niewiele brakowało, by Baczyńska zignorowała maila z pałacu Kensington. Jak mówiła w wywiadzie z Gali jakiś czas temu:

W niedzielę wieczorem usiadłam do przeglądania zaległych maili, robiłam w nich porządek do późnej nocy. Wiadomość, która miała w tytule: „coś tam, coś tam, Cambridge”, najpierw zignorowałam, myśląc, że to jakiś spam albo zaproszenie na lokalny fashion week. Ale kiedy już przejrzałam wszystkie maile, wróciłam do tego „Cambridge” i zaczęłam czytać. Okazało się, że napisała do mnie prywatna sekretarka księcia Williama i księżnej Kate, Natasza. Kiedy trochę ochłonęłam, pomyślałam: „O kurczę!”. Przez godzinę byłam oszołomiona. Wypaliłam sporo papierosów w związku z tym.

Na szczęście współpraca doszła do skutku. Księżna Cambridge otrzymała swoją wymarzoną suknię na trzy tygodnie przed wizytą w Polsce. Jaki był koszt tej kreacji? To bagatela dwa i pół tysiąca dolarów, czyli około 10 tysięcy złotych.

Tort wyglądający jak kreacja Kate

Zapewne powyższa suma może zwalić niejedną kobietę z nóg, dlatego mamy dla Was alternatywę na osłodę – w postaci tortu 🙂 Na pomysł stworzenia ciasta wyglądającego niczym kreacja Kate wpadł jeden z cukierników pracowni The Cake Stop w Teksasie. Nie był pewny czy uda mu się odwzorować wybrany model. Najwięcej trudności sprawiało mu wykonanie niezwykle ozdobnego paska.

Jednak efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, a pracę doceniła sama Gosia Baczyńska, udostępniając zdjęcie na swoim profilu społecznościowym.

Tort modowy, dla którego inspiracją była moja sukienka zaprojektowana dla Kate Middleton.

W komentarzach padło mnóstwo słów uznania.

  • Widać ze twórczyni tej sukienki jest artystką.
  • Brawo za to piękne dzieło sztuki!
  • Ale wspaniały pomysł no i piękna sukienka.
  • Dzieło sztuki.

Na nas obie prace również wywarły ogromne wrażenie.


Tort jak kreacja Kate od Gosi Baczyńskiej

Tort jak kreacja Kate od Gosi Baczyńskiej

Księżna Kate w sukience Gosi Baczynskiej

Księżna Kate w sukience Gosi Baczynskiej

Księżna Kate w sukience Gosi Baczynskiej

Księżna Kate w sukience Gosi Baczynskiej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×