Szukaj

Księżna Kate zdradziła, czego uczą się George i Charlotte: „Szkoła postawiła przed nimi wyzwanie”. I to jakie!

Księżna Kate opowiedziała o edukacji swoich dzieci. Jakie wyzwanie szkoła postawiła przed George’em i Charlotte? Jak sobie z nim poradzili? 
Księżna Kate

Księżna Kate

Pandemia koronawirusa zmieniła życie milionów osób. Niemal na całym świecie podjęto decyzję o ograniczaniu kontaktów międzyludzkich. Odwołano imprezy masowe, zakazano zgromadzeń powyżej określonej liczby osób, a zajęcia edukacyjne prowadzone są online.

Na ten moment nie ma skuteczniejszego lekarstwa na SARS-CoV-2 niż izolacja osób chorych. Szczepionka na wirusa nie została jeszcze odkryta.

Księżna Kate o edukacji swoich dzieci. Czego uczą się George i Charlotte?

Wśród placówek, które wstrzymały się z prowadzeniem zajęć w tradycyjnej formie, jest szkoła Battersea Thomasa. To tam na co dzień na zajęcia uczęszczają dzieci Kate i Williama.

Od kilku tygodni pieczę nad edukacją Charlotte i George’a trzyma ich mama. Kate na ten temat wypowiedziała się w programie This Morning. Prowadząca zapytała ją, jak radzą sobie jej pociechy. Księżna zdradziła, że chłopiec chwilami bywa zazdrosny o siostrę — chciałby realizować jej projekty:

George jest bardzo zdenerwowany, ponieważ chce realizować projekty Charlotte. Uważa, że robienie takich rzeczy jak m.in. kanapki z pająkami jest ciekawsze niż ćwiczenie umiejętności czytania i pisania – komentowała księżna Kate.

Księżniczka Charlotte - pierwszy dzień w szkole podstawowej

Księżniczka Charlotte – pierwszy dzień w szkole podstawowej

O edukacji swoich dzieci Kate wypowiedziała się także kilka dni później. Podczas rozmowy z weteranami wojennymi, którzy mieszkają w East Sussex, zdradziła, że jej dzieci uczą się hymnu wojennego We’ll Meet Again:

Szkoła postawiła przed nimi wyzwanie. Obecnie próbują opanować tekst piosenki We’ll Meet Again. Tak naprawdę ćwiczą ją każdego dnia.

W tej samej rozmowie księżna wyjawiła, że George obecnie uczy się o II wojnie światowej. Powiedziała, że możliwość rozmowy z nimi, byłaby dla niego niesamowitym zaszczytem:

George dopiero zaczyna się uczyć o drugiej wojnie światowej. Byłby to dla niego wielki zaszczyt móc z wami porozmawiać, więc może innym razem George mógłby z wami zamienić kilka słów i usłyszeć wszystkie wasze historie.

Z pewnością rodzice zadbają o to, by chłopak miał taką możliwość.


Książęta Cambridge z dziećmi na mszy świętej 2019 – Kate, William, George i Charlotte

Książęta Cambridge z dziećmi na mszy świętej 2019 – Kate, William, George i Charlotte

Księżniczka Charlotte - pierwszy dzień w szkole podstawowej

Księżniczka Charlotte - pierwszy dzień w szkole podstawowej

Księżniczka Charlotte i książę George - nowy rok szkolny

Księżniczka Charlotte i książę George - nowy rok szkolny

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×