Szukaj

Kate i William oddali hołd tragicznie zmarłej Polce. Wzruszający gest książęcej pary poruszył cały świat

Księżna Kate i książę William oddali hołd ofiarom katastrofy śmigłowca Leicester City, wśród których była Polka, Izabela Lechowicz. Książęca para miała lecieć feralnym helikopterem trzy dni później.
Książę William i księżna Kate

Książę William i księżna Kate

Książę Williamksiężna Kate, mieli polecieć z trójką dzieci helikopterem, który miał awarię i zabił właściciela Leicester City i czterech innych ludzi rok temu. Dopiero teraz zostało to ujawnione.

Zobacz: Księżna Kate debiutuje na Instagramie. Po wizycie w Pakistanie opublikowała wzruszające zdjęcie z równie mocnym opisem

Kto zginął w katastrofie śmigłowca?

Tajski miliarder Vichai Srivaddhanaprabha i jego pracownicy Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare, pilot Eric Swaffer i jego druga partnerka, Izabela Róża Lechowicz, zginęli w wypadku 27 października 2018 r.

Katastrofa miała miejsce w pobliżu stadionu King Power Stadium, na którym wcześniej odbył się mecz 10. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i West Ham Londyn.

Naoczni świadkowie twierdzili, że śmigłowiec wystartował z boiska około godziny 20.45 i rozbił się w odległości 200 metrów od stadionu, kilka sekund po starcie.

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz — Polka, która zginęła w katastrofie Leicester City

Książę William i księżna Kate z dziećmi mieli polecieć feralnym helikopterem

Kate Lechowicz, siostra narzeczonej Erica Swaffera, Izabeli, opowiedziała teraz, jak książę Cambridge był podekscytowany zabieraniem swojej rodziny – żony księżnej Kate i dzieci, księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Luisa, na wycieczkę skazanym na zagładę helikopterem.

Mieli lecieć razem ponownie w listopadzie, krótko po tym, jak rozbił się helikopter – powiedziała, rozmawiając z The Sun – William powiedział Ericowi: Następny raz będzie z Kate i dziećmi. Powiedział, że będzie to miły dzień dla niego i dla jego rodziny.

William uznał Srivaddhanaprabha za osobistego przyjaciela i znał go dzięki swojej roli Prezydenta Związku Piłki Nożnej, a także zawodnika polo.

Książę William uwielbiał latać i bardzo dobrze dogadywał się z Erikiem – latali razem wiele razy – wyjaśniła, przed wyjazdem na prywatną ceremonię z okazji rocznicy. Powiedział mi, że kocha jego dziwaczne poczucie humoru i ma ogromny szacunek dla jego umiejętności pilotażowych.

Kate i William złożyli kwiaty w Leicester

Kate i William złożyli kwiaty w Leicester

Jakie były przyczyny katastrofy?

Raport Wydziału Badań Wypadków Powietrznych (AAIB) wykazał, że katastrofa helikoptera, która miała miejsce wkrótce po oderwaniu się od boiska na stadionie King Power, została spowodowana po odłączeniu szpilki w wirniku ogonowym, co oznacza, że ​​helikopter stał się niestabilny.

Problem oznaczał, że tylny wirnik Augusta AW169 został odłączony od pedałów pilota, co doprowadziło do „niekontrolowanego” obrotu, jak wynika z raportu.

Personel stadionu i służby ratownicze działały na miejscu zdarzenia, ale nie były w stanie uzyskać dostępu do helikoptera z powodu intensywności pożaru. Jednym z tych, którzy próbowali pomóc, ale został powstrzymany przez policję, był bramkarz Leicester City Kasper Schmeichel.

Księżna Kate i książę William oddają hołd ofiarom wypadku

28 listopada 2018 r. Książę i księżna Cambridge oddali hołd ofiarom katastrofy, chwaląc ciepło i współczucie w mieście po tragedii. Spędzili czas na spotkaniu z rodziną, menedżerem klubu Claude’em Puelem i zawodnikami, w tym gwiazdami Pucharu Świata w Anglii, Harrym Maguirem i Jamiem Vardym.

William wygłosił także przemówienie, w którym wyraził uznanie dla pana Srivaddhanaprabha i pilota Erica Swaffera, z którym wcześniej miał przywilej latać.

Para książęca została zabrana na teren w pobliżu stadionu, który zawierał ogromną ilość kwiatów pozostawionych w hołdzie ofiarom, w tym Polce Izabeli. Wszyscy stali w uroczystej ciszy. Następnie Kate złożyła bukiet od siebie i męża.

Zachowanie pary książęcej było bardzo poruszające.

Zobacz: Księżna Kate w ogniu pytań podczas pierwszego telewizyjnego wywiadu. Tak stremowanej jej jeszcze nie widzieliśmy


Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Izabela Lechowicz nie żyje - fot. Facebook

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×