Księżna Kate i książę William na pierwszym wspólnym portrecie. Malarz stworzył prawdziwe dzieło sztuki

książę WIlliam i księżna Kate

książę WIlliam i księżna Kate

Księżna Kate i książę William doczekali się pięknego wspólnego portretu. Stworzył go dla nich jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich malarzy. Jak wypadli?

Księżna Kate i książę William, są jednymi z najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej. Małżonkowie poznali się, będąc na studiach i chociaż przyszła żona od razu spodobała się następcy tronu, to nie od razu byli parą. Najpierw zostali przyjaciółmi, a dopiero z czasem wybuchło między nimi prawdziwe uczucie. Po kilku latach znajomości przechodzili kryzys, a nawet się rozstali. Długo jednak nie wytrzymali z dala od siebie. Po tym, jak dali sobie kolejną szansę szybko podjęli decyzję o zaręczynach i ślubie.

W zeszłym roku świętowali dekadę małżeństwa, a Kate dołączając do rodziny królewskiej, szybko wkupiła się nie tylko w łaski Windsorów i samej królowej, a także Brytyjczyków. Z niezwykłą sumiennością angażuje się ona bowiem w sprawy monarchii i godnie reprezentuje koronę.

Książę William i księżna Kate na pierwszym wspólnym portrecie

Rodzina królewska zwykła uwieczniać na pięknych zdjęciach najważniejsze momenty z życia. Regularnie w social mediach publikowane są kolejne zdjęcia. Tradycją stało się, że księżna Kate sama robi portrety swoich dzieci, które są publikowane z okazji ich urodzin. Pięknych fotografii doczekali się także Cambridge’owie. Z okazji dekady małżeństwa na Instagramie pojawiła się ich wspólna sesja. Portrety księżnej opublikowano także w dniu 40. urodzin żony Williama.

Teraz małżonkowie doczekali się kolejnego niezwykłego wyróżnienia. Ich wizerunki zostały uwiecznione na ogromnym malowanym portrecie. Obraz był zamówiony przez Cambridgeshire Royal Portrait Fund w zeszłym roku i został stworzony przez nagradzanego brytyjskiego artystę portretowego – Jamie’ego Coretha. Jest on prezentem dla małżonków. Kate uwieczniono w sukni koloru szmaragdowego, a jej męża w eleganckim garniturze.

Chętne osoby będą mogły oglądać portret w Muzeum Fitzwilliam na Uniwersytecie w Cambridge przez okres trzech lat, po czym zostanie on wystawiony w innych przestrzeniach społecznościowych i galeriach w Cambridgeshire.

Wspólny portret małżonków zobaczycie w naszej galerii. Jak wam się podoba?


Księżna Kate i książę William - portret

Księżna Kate i książę William - portret

Kate i William na premierze filmu Top Gun: Maverick

Kate i William na premierze filmu Top Gun: Maverick

Kate i William na premierze filmu Top Gun: Maverick

Kate i William na premierze filmu Top Gun: Maverick

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×