Jaką tajemnicę skrywa pierścionek zaręczynowy Kate Middleton? Znamy 10 faktów dotyczących tego jubilerskiego dzieła sztuki!

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

10 faktów o zaręczynowym pierścionku księżnej Kate

16 listopada 2010 roku Clarence House ogłosiło, że książę William i jego dziewczyna, Catherine Middleton, są oficjalnie zaręczeni. Wielu z fanów królewskiej rodziny pędziło wtedy do domu by włączyć BBC News i dowiedzieć się wszystkiego na temat niespodziewanych zaręczyn. Dla fanów biżuterii bardziej istotny był zaręczynowy pierścionek, który księżna Kate otrzymała wówczas od swojego partnera. Oto dziesięć rzeczy, których na pewno o nim nie wiecie!

1. Pierścionek z szafirem ma dla księcia Williama sentymentalną wartość. Księżna Cambridge, Kate, nosi go teraz przy każdej okazji, jednak wcześniej pierścionek należał do matki Williama, księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku w sierpniu 1997 roku. Książę William powiedział, że podarowanie tego pierścionka Kate było jego sposobem na upewnienie się, że matka „nie przegapi jego ślubu”

2. Owalny szafir wyszlifowany fasetkowo ma 12 karatów. W koronie pierścionka otaczają go diamenty, a obrączkę wykonano z 18 karatowego, białego złota.

3. Gdy Kate otrzymała pierścionek, był na nią nieco za duży. Ześlizgiwał się i obracał na jej palcu, więc królewskiemu złotnikowi, G. Collinsowi i jego synom zlecono pomniejszenie obrączki. By nie naruszać struktury pierścionka, rozmiar zmieniono poprzez umieszczenie po wewnętrznej stronie obrączki malutkich, złotych kuleczek.

4. Gdy Kate i William udzielali w telewizji wywiadu na kilka godzin po ogłoszeniu zaręczyn, przyszła księżna miała na sobie szafirową, niebieską sukienkę z jedwabiu. Suknię wykonała Issa, londyńska projektantka, którą Kate wprost uwielbia. I tak, dobrze się domyślacie – uszyła ją pod kolor pierścionka.

5. Gdy rodzice Williama i Harry’ego wzięli rozwód, książę Karol odzyskał wręczony niegdyś Dianie pierścionek. Przechowywano go przez lata w pałacu Kensington, a gdy księżna zginęła, książę Karol pozwolił synom wybrać pamiątkę po matce. William zachował dla siebie złoty zegarek Cartiera, a książę Harry wybrał szafirowy, zaręczynowy pierścionek – jednak kiedy William ogłosił, że zamierza się oświadczać, Harry zaczął naciskać, by wymienili się między sobą. Zależało mu, by Kate nosiła pierścionek księżnej Diany jako oznakę jego sympatii i miłości. Traktował ją jak siostrę i chciał by to czuła.

6. Pierścionek bardzo długo nazywany był „szafirem ubogich„. Dlaczego? Gdy książę Karol oświadczał się Dianie, nie padł na kolano i nie poprosił jej o rękę, tylko wysłał do młodej lady Spencer pudełko z wyselekcjonowanymi przez siebie pierścionkami, z których ona miała wybrać jeden. Wybrała i wywołała skandal, ponieważ ludzie krytykowali ją za przyjęcie „gotowego” pierścionka, gdy powinna była domagać się „zrobionego specjalnie dla niej”.

7. „Szafir ubogich”, którym na początku określano pierścionek zaręczynowy księżnej Diany prędko zdobywał popularność i stał się ikoną zaręczynowego stylu. Gdy w 2010 książę William i księżna Kate ogłosili zaręczyny, sklepy jubilerskie na całym świecie odnotowały drastyczny wzrost sprzedaży pierścionków z szafirem o podobnym wyglądzie. Na rynku szafirów przez moment panowała cicha wojna, bo wszyscy jubilerzy skupowali je na potęgę, chcąc zadowolić swoich klientów.

8. Gdy Gerarrd & Co, poprzedni królewscy złotnicy stworzyli pierścionek w 1981 roku, wart był 28 tysięcy funtów. Teraz jego wartość wzrosła (i z roku na rok nadal wzrasta) do około 300 tysięcy funtów. Dla tych kiepskich z matematyki: to około 1,44 miliona złotych.

9. Książę William postanowił oświadczyć się Kate podczas podróży do Kenii, jesienią 2010 roku. William zabrał pierścionek z królewskiego skarbca i przez trzy tygodnie woził go w kieszeni plecaka, nim wreszcie zdobył się na odwagę by zapytać Kate o rękę!

10. Jakiś czas po zaręczynach Kate widziano w stylizacji, do której dobrała kolczyki i naszyjnik pasujące do zaręczynowego pierścionka. Była wtedy w drugiej ciąży, uczestniczyła w nabożeństwie w katedrze Świętego Piotra, które poświęcono brytyjskim żołnierzom wysyłanym do Afganistanu. Kolczyki i szafir w kształcie gruszki oprawiony w diamenty na łańcuszku z białego złota zostały wykonane na specjalne zamówienie. Do kompletu, oczywiście.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate, oryginalnie należący do księżnej Diany, wzbudza zachwyt już niemal od czterech dekad. Któraś z was chciałaby taki dostać?

Książę William łamie królewskie protokoły! Uczy małego George’a obsługi telefonu! Ale nie dla zabawy!

https://jastrzabpost.pl/newsy/wyplynely-listy-mowiace-ze-ksiezna-diana-byla-chora-psychicznie_577208.html

Stylowa księżna Kate w uroczym płaszczyku na spotkaniu z dziećmi. W zakrywaniu ciążowego brzuszka nie ma sobie równych!


Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×