Szukaj

Księżna Diana zachwyciła świat tą kreacją, ale książę Karol dostał szału! “Zamierzasz w tym iść?”

Książę Karol i księżna Diana nigdy nie byli prawdziwym małżeństwem

Księżna Diana lubiła łamać królewskie zasady

Księżna Diana jest synonimem subtelności, elegancji i kobiecości, ale wszyscy, którzy ją znają wiedzą, że miała w sobie również coś przekornego, buntowniczego. I choć jej najnowsza synowa znana jest z tego, że uwielbia ignorować protokół królewski, to właśnie Lady Di przetarła jej szlaki, ignorując zasady kiedy tylko się dało. Nie bez powodu nazywano ją księżniczką ludu.

W rozmowie z BBC1 w 1995 roku, dwa lata przed swoją tragiczną śmiercią, Diana wyznała:

Robię wszystko inaczej, bo nie lubię stosować się do zasad, bo wolę kierować się sercem, niż rozumem. Wiem i rozumiem, że takie podejście często pakuje mnie w kłopoty, ale ktoś musi wyjść do tych ludzi i pokazać im, że ich kocha – skwitowała.

Również jej wygląd budził często sporo szumu. Sprzeciwiała się królewskim zasadom dotyczącym ubioru i stała się ikoną stylu. Podczas swojego pierwszego oficjalnego wyjścia z księciem Karolem, tuż po zaręczynach, założyła czarną sukienkę bez ramion i z ogromnym dekoltem. Jej przyszły mąż nie był tym faktem zachwycony. Jak relacjonowała podczas wywiadów nagrywanych dla Andrew Mortona:

Nie zamierzasz iść w tej sukience, prawda? – spytał zszokowany Karol.

Nie lubiła również nosić rękawiczek, co strasznie denerwowało królową Elżbietę II, jej męża i wszystkich, którzy dostosowywali się do tej zasady. Podobno ignorowała przymus ich noszenia, bo lubiła ściskać ręce ludzi, gdy ich odwiedzała.

Wspomnienia, które bolą. Książę Harry i książę William opowiedzieli o ostatniej rozmowie z księżną Dianą

Coś niebywałego. Księżniczka Charlotte jednym gestem udowodniła jak wiele łączy ją z księżną Dianą!

Coś takiego! Meghan Markle ma większe poważanie niż księżna Diana! To dlatego królowa ma do niej taką słabość

 


Jesteś fanem księżnej Diany?

×