Szukaj

Testament księżnej Diany skrywał zapis, który właśnie wyszedł na jaw. Dotyczy księcia Harry’ego

Księżna Diana, książę Harry

Księżna Diana, książę Harry

Księżna Diana zostawiła w swoim testamencie szereg życzeń na wypadek swojej śmierci. Jednym z nich był wyjątkowy prezent dla jej syna, księcia Harry'ego, gdy ten skończył 30 lat. Co Diana chciała podarować swojemu synowi?

31 sierpnia 1997 roku 12-letni Harry i 15-letni William stracili matkę. Księżna Diana zmarła w wyniku obrażeń poniesionych w tragicznym wypadku w Paryżu. Kilka lat wcześniej, w wieku 36 lat, księżna Walii wyraziła swoją ostatnią wolę, opisując, co chciałaby zostawić synom na wypadek swojej śmierci.

Dopiero teraz, po 23 latach od jej śmierci, na jaw wyszło jedno z życzeń, które Diana pozostawiła w swoim testamencie, chodzi o wyjątkowy prezent, który księżna pozostawiła Harry’emu.

Testament księżnej Diany: nowe szczegóły

Oryginał testamentu został podpisany przez Dianę 1 czerwca 1993, a później został zmieniony w roku 1996. Jednym z jego elementów była kultowa suknia ślubna księżnej z 1981 roku, która miała zostać podarowana jej synowi, gdy Harry skończy 30 lat. Sukienka autorstwa projektantów Davida i Elizabeth Emanuel wywołała sensację, gdy Diana założyła ją na ślub z księciem Karolem w katedrze św. Pawła w Londynie.

Według doniesień, Diana chciała, aby większość jej majątku była trzymana w depozycie, do którego William i Harry mieliby dostęp po ukończeniu 25 roku życia. Jednak matka i siostra księżnej uzyskały zezwolenie sądu na zmianę kilku szczegółów testamentu po jej śmierci. Zdecydowały, że majątek będzie dostępny dla książąt po ukończeniu 30 a nie 25 roku życia.

Książę William, książę Harry, księżna Diana

Resztę majątku rozdano jej 17 dzieciom chrzestnym, a jej lokajowi Paulowi Burrellowi dano 50 000 funtów. W testamencie książę William otrzymał znany pierścionek zaręczynowy Diany, którym później oświadczył się Kate Middleton.

Historia Diany. Jak została księżną?

Diana Frances Spencer urodziła się 1 lipca 1961 r. Jej ojciec, Edward John Viscount Althorp, był jedynym synem 7. hrabiego Spencera. Jej matka, Frances Ruth Burke Roche, była najmłodszą córką 4. barona Fermoya.

Spencerzy służyli rodzinie królewskiej od pokoleń. Pradziadek Diany, 6. hrabia Spencer, był Lordem Chamberlainem zarówno króla Edwarda VII, jak i króla George’a V. Wszystkie cztery jej ciotki po stronie Spencera, stały się członkami rodziny królowej, a jej ojciec był koniuszym zarówno Jerzego VI, jak i Królowej. Po tym, jak jej ojciec odziedziczył tytuł Earl Spencer w 1975 roku, stała się znana jako Lady Diana Spencer.

Diana poznała księcia Karola w Althorp w 1977 roku. Miała wtedy 16 lat, a on 29. Książę był wówczas członkiem grupy strzeleckiej, jako gość najstarszej siostry Lady Diany, Lady Sary. Książę i Księżna stwierdzili po czasie, że tamtejsze spotkanie można uznać za pierwszy punkt orientacyjny na drodze do ich małżeństwa, które odbyło się trzy i pół roku później.

Po tym, jak 8 września 1980 Lady Diana spędziła weekend w Balmoral jako gość księcia Karola, tabloidowy nagłówek napisał wówczas: „Znowu się zakochał”.


Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Księżna Diana na nartach z synami w Austrii 1995 rok

Księżna Diana na nartach z synami w Austrii 1995 rok

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×