Kto do tego dopuścił?! Księżna Diana miała pierścionek zaręczynowy, który obniżał jej rangę. Tłumaczymy dlaczego

Księżna Diana pierścionek zaręczynowy

Księżna Diana pierścionek zaręczynowy

Kontrowersyjny pierścionek zaręczynowy księżnej Diany

Związek księcia Karola i księżnej Diany bardzo przypadł do gustu Brytyjczykom. Słodka, niewinna Diana Spencer z jej wielkimi niebieskimi oczami, uroczym uśmiechem i wyjątkową urodą bardzo spodobała się poddanym królowej Elżbiety II, którzy w myślach sadzali ją już na tronie. Przed ślubem nie obyło się jednak bez potknięć. Przedmiotem sporu był, między innymi, pierścionek zaręczynowy. Dlaczego?

Książę Karol oświadczył się swojej pięknej partnerce 6 lutego 1981 roku podczas prywatnej kolacji w Buckingham Palace. Pierwszy raz zobaczyliśmy jej pierścionek zaręczynowy gdy para oficjalnie oświadczyła, że zamierza się pobrać. Okazało się, że księżna Diana samodzielnie go wybrała, co wywołało duże kontrowersje.

12-karatowy cejloński szafir osadzony w 18-karatowym białym złocie, w otoczeniu 14 diamentów robił wrażenie. Został wykonany przez Gerrarda, królewskiego jubilera, na wzór szafirowej broszki z 1840 roku. Broszka ta, zamówiona przez księcia Alberta dla królowej Wiktorii, należy do ulubionych błyskotek królowej Elżbiety II, którą często widuje się z tą właśnie ozdobą.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy księżnej Diany wzbudził tyle kontrowersji? Problemem nie było to, że w centrum pierścionka nie znajdował się diament. Poddanym i rodzinie królewskiej nie podobał się fakt, że Diana wybrała pierścionek, który znajdował się w ofercie jubilera. Oznaczało to, że nie został wykonany na specjalne zamówienie, a każdy, kogo było na niego stać, mógł kupić dokładnie taki sam. Większość pierścionków zaręczynowych w rodzinie królewskiej przez stulecia była wykonywana według unikatowego wzoru. Uważano, że to wstyd, że przyszła królowa nosi pierścionek, który może mieć „każda”.

Teraz pierścionek zaręczynowy księżnej Diany nosi księżna Kate, która otrzymała go od księcia Williama. Podoba wam się?

Koszmar! Księżna Diana próbowała się zabić! Opowiedziała o tym przed swoją tragiczną śmiercią

Księżna Diana zachwyciła świat tą kreacją, ale książę Karol dostał szału! „Zamierzasz w tym iść?”

Wspomnienia, które bolą. Książę Harry i książę William opowiedzieli o ostatniej rozmowie z księżną Dianą


Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×