Szukaj

Uderzające słowa księżnej Diany w ostatnim liście przed śmiercią. Ujawniono jego treść

Księżna Diana ostatni list

Co księżna Diana napisała w ostatnim liście?

List z podziękowaniami do ochroniarza, podpisany przez księżną Dianę oraz księcia Williama i księcia Harry’ego został sprzedany w Leicestershire. Notka, która została wysłana na miesiąc przed śmiercią Księżniczki Ludu, została sprzedana za 2 950 funtów w Gildings Auctioneers na Market Harborough w dniu 18 września. Ten przedmiot wywołał międzynarodowe zainteresowanie wśród kolekcjonerów, ostatecznie trafił jednak w ręce kupca z Wielkiej Brytanii.

Diana zmarła w wypadku Mercedesa we Francji. W samochodzie był z nią Dodi Al Fayed, kierowca Henri Paul oraz ochroniarz Trevor Rees-Jones. Księżna zmarła w szpitalu, Dodi i Henri zginęli na miejscu, a ochroniarz wylizał się z obrażeń, choć były one niesamowicie poważne. Zaledwie miesiąc wcześniej księżna spędziła dziesięć dni w prywatnej posiadłości ojca Dodiego w St Tropez, w towarzystwie swoich synów.

Gdy przebywali we Francji, opiekę roztaczała nad nimi mała prywatna “armia” Mohameda Al Fayeda, której szefem był zmarły w wypadku Henri Paul oraz Graham Cook. W podziękowaniu za troskliwą opiekę, Diana napisała odręcznie list do Grahama – najprawdopodobniej jest to ostatnia tak osobista wiadomość jaką księżna pozostawiła przed śmiercią. Gdy wystawiono go na aukcji oczekiwano, że zostanie sprzedany za około 1000 funtów. Kwota, którą osiągnął, zaskoczyła właścicieli domu aukcyjnego:

Biorąc pod uwagę jak potoczyła się ta historia, ten list był naprawdę proroczy. Diana odniosła się w nim do obecności mediów podczas jej pobytu we Francji, co czyniło pracę ochrony “dużo trudniejszą niż zwykle”. To przypomina nam jak wielkie było zainteresowanie jej osobą i pod jaką wielką presją musiała żyć. To ważne przypomnienie: list płynący z serca matki, która chciała tylko spędzić wakacje ze swoimi dwoma synami – wyjawił.

Diana pisała w liście, że jedynie pomoc szefa ochrony umożliwiła jej spędzenie 10 cudownych dni ze swoimi dziećmi. Niestety, dobrze już wiemy, że były to jej ostatnie wakacje z książętami.

List został podpisany czarnym atramentem na papeterii pochodzącej z Kensington Palace. Widnieją na nim podpisy księżnej oraz obu jej synów.

Historyczna chwila! Mega seksowna Agata Duda przyćmiła skromniutką Melanię Trump podczas spotkania w USA!

Księżna Diana bezceremonialnie łamała szczególnie jedną zasadę protokołu! Widać to na każdym zdjęciu

Nie jest dobrze. Rajskie życie Meghan Markle zmienia się w piekło i zaczyna przypominać historię Diany

Przepełnione żalem listy księżnej Diany do księcia Filipa trafiły na czołówki tabloidów. Co jej odpowiedział?


Jesteś fanem księżnej Diany?

×