Szukaj

Co się stało z trzecią suknią ślubną księżnej Diany? Projektanci załamują ręce. „Po prostu zniknęła”

księżna Diana suknia ślubna

Księżna Diana miała trzecią suknię ślubną – co się z nią stało?

Mało kto wie, że na ślub księżnej Diany i księcia Karola stworzono w rzeczywistości trzy suknie ślubne. Jedną, najbardziej znaną, księżna miała na sobie w katedrze podczas ceremonii. W drugą przebrała się wieczorem. A co z trzecią? Kreacja stworzona „na wszelki wypadek” nigdy nie ujrzała oficjalnie światła dziennego. Okazało się, że raczej już nie zobaczy, ponieważ… zaginęła!

Projektanci, David i Elizabeth Emanuel, nie mają pojęcia co się stało ze stworzoną przez nich kreacją. W rozmowie z Daily Mail David wyznał, że sukienka zwyczajnie rozpłynęła się w powietrzu:

Była zrobiona może w trzech czwartych – nie mieliśmy czasu, by ją wykończyć, byliśmy szalenie zajęci, a hafty zajmują dużo czasu. Wisiała w studio bardzo długi czas, a potem po prostu zniknęła. Nie wiem, czy sprzedaliśmy ją czy upchnęliśmy do jakiegoś pudła. To był niesamowicie nerwowy okres. Niewykluczone, że pewnego dnia znajdzie się w jakimś worku – skwitował

 

Jak wyglądała trzecia suknia ślubna księżnej Diany?

David i Elizabeth Emanuel, twórcy sukni ślubnej księżnej Diany przez cały czas bali się, że szczegóły kreacji wyjdą na jaw. Ich koszmar skończył się 29 lipca 1981 roku, ale byli przygotowani na problemy i w tajemnicy zaprojektowali i uszyli trzecią suknię ślubną, by upewnić się, że ostateczny efekt będzie niespodzianką.

W rozmowie z People David wyjaśnił:

Chcieliśmy być absolutnie pewni, że sukienka będzie niespodzianką. Nigdy nie mierzyliśmy jej na Dianie, nigdy nawet o niej nie rozmawialiśmy. Chcieliśmy być tylko pewni, że w razie czego jesteśmy ubezpieczeni. Dla spokoju naszych umysłów, prawdę mówiąc – skwitował.

Trzecia kreacja wykonana była z tego samego materiału, co pierwsza, miała nawet podobne zdobienia przy szyi i karku, ale pozbawiona była zabytkowej koronki.

Jak myślicie, co się z nią stało?

W Wielkiej Brytanii zawrzało. Księżna Diana miała trzecie dziecko?! Książę William może stracić tron!

Księżna Diana była w ciąży w chwili śmierci?! Królewski patolog po latach odpowiedział na szokujące plotki

Księżna Diana bezceremonialnie łamała szczególnie jedną zasadę protokołu! Widać to na każdym zdjęciu


Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×