Rodzina królewska usunęła legendarny pomnik księżnej Diany! Oburzeni Harry i William w mig zajęli się sprawą. Znamy finał!

Książę Harry, William, księżna Diana

Książę Harry, William, księżna Diana

Powstaje nowy pomnik księżnej Diany. Gdzie stanie?

Diana, matka księcia Williama i księcia Harry’ego, była ukochaną księżną Brytyjczyków. Poddani cenili ją za bezpretensjonalność, skromność i klasę. Kiedy na światło dzienne wypłynął romans Karola z Camillą, prawie cały naród był po stornie zdradzanej Diany, a popularność jej męża znacząco spadła i już nigdy nie wróciła do poprzedniego stanu. W ostatnich rankingach tylko 20% Brytyjczyków widzi księcia Walii w roli brytyjskiego króla, reszta wskazuje na Williama.

Zdradzana, smutna i zniechęcona księżna, odżyła dopiero po rozwodzie z niewiernym małżonkiem. W 1997 roku „królowa ludzkich serc” zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu, pozostawiając w wielkim bólu synów, rodzinę i podwładnych królowej Elżbiety II. W aucie, którym jechała Diana, znajdował się również jej kochanek, biznesmen Dodi Al Fayed, syn Mohameda Abdela Moneim Al-Fayeda, ówczesnego właściciela londyńskiego domu towarowego Harrods.

Załamany ojciec postanowił uczcić pamięć zmarłych i postawił w Harrodsie pomnik pary, nazwany Niewinne ofiary. Po latach, gdy luksusowy dom towarowy przy Brompton Road został przejęty przez katarską rodzinę królewską, imponujących rozmiarów figury Diany i Dodiego przekazano poprzedniemu właścicielowi, czyli ojcu Al Fayeda. Kontrowersyjna decyzja o usunięciu pomnika rozwścieczyła Brytyjczyków, dla których pamięć o Dianie jest niemalże święta.

Brytyjczycy są wściekli! Po prawie 15 latach znika legendarny pomnik księżnej Diany! Kontrowersyjna decyzja rodziny królewskiej

Nowy pomnik księżnej Diany w ogrodach Pałacu Kensington

Harry i William dotychczas nie skomentowali decyzji katarskiej rodziny królewskiej, właścicieli Harrodsa. Synowie Diany wzięli sprawę w swoje ręce i sami zamówili nowy pomnik ku czci zmrałej matki. Artystą, któremu powierzono zadanie, jest Ian Rank Broadley, autor portretu Elżbiety II z brytyjskich monet.

Nowa rzeźba upamiętniająca tragicznie zmarłą księżną stanie w godnym dla niej miejscu, w ogrodach pałacu Kensington, w którym na co dzień mieszkają Kate z Williamem i Harry z Meghan. Pomnik zostanie odsłonięty w 22 rocznicę śmierci Diany, czyli 31 sierpnia 2019 roku.

Będzie to dopiero drugi monument upamiętniający księżną, jak na razie jedynym jest instalacja w Hyde Parku, dawnej bramie Pałacu Buckingham.

Kucharz księżnej Diany zdradził sekret jej szczupłej sylwetki! Co jadła? Jak odżywiała Williama i Harry’ego?

Bratanica księżnej Diany wygląda jak milion dolarów! Wyrosła na zmysłową modelkę! Będziecie oczarowani jej urodą!

Jak księżna Diana wyglądałaby dzisiaj? To zdjęcie podbija internet


Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Mohammed Al Fayed na tle pomnika Diany i Dodiego

Mohammed Al Fayed na tle pomnika Diany i Dodiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×