Historia pierwszego spotkania Diany i Karola przestała stanowić sekret. Wiadomo, kto zainicjował romans. Iskrzyło od początku!

Król Karol III, księżna Diana

Król Karol III, księżna Diana

Księżna Diana i król Karol III. Jak wyglądała ich pierwsza rozmowa? W końcu przestała ona stanowić tajemnicę. Wiadomo, kto kogo uwiódł. 

Król Karol III od czasu śmierci matki, Elżbiety II, dumnie dzierży ster rządów Zjednoczonego Królestwa i innych państw Wspólnoty Narodów. Funkcję Królowej Małżonki pełni oczywiście Camilla, jego druga żona, którą poślubił w 2005 roku. Nie jest jednak specjalną tajemnicą to, że wcześniejszą partnerką Jego Królewskiej Mości była księżna Diana.

Diana została przedstawiona opinii publicznej w 1980 roku. Rok później para ślubowała sobie wierność małżeńską w katedrze pw. św. Pawła w Londynie. Małżonkowie doczekali się dwóch synów: księcia Williama oraz księcia Harry’ego. Związek rodziców chłopców nie przeszedł próby czasu. Wszystko za sprawą romansu Karola z pierwszą miłością, przywołaną już Camillą. Na początku lat 90. ogłoszono separację małżonków. Rozwodu formalnie udzielono im w 1996 roku.

Księżna długo nie nacieszyła się „wolnością”. W sierpniu 1997 roku zginęła w następstwie tragicznego wypadku samochodowego, do którego doszło w Paryżu. W ostatniej podróży towarzyszył jej nowy ukochany, Egipcjanin Dodi Al-Fayed.

Księżna Diana i król Karol III – pierwsze spotkanie

Iwona Kienzler, ekspertka ds. brytyjskich royalsów, wydała niedawno książkę pt. Karol i Camilla. Nowy król i miłość jego życia. Skupiła się w nim głównie na tytułowych bohaterach, lecz nie zabrakło też informacji na temat Diany. Pisarka zdradziła, w jaki sposób Spencer i Karol się poznali. Jak się okazuje, do pierwszego spotkania doszło podczas grilla w Cowdrey, gdy młody Windsor był pogrążony w żałobie po śmierci ukochanego wujka, Dickiego.

Diana podeszła do arystokraty i czule zwróciła się do niego:

Wyglądałeś na smutnego, kiedy podczas ceremonii pogrzebowej szedłeś nawą Opactwa. To był najtragiczniejszy widok, jaki w życiu widziałam. Serce mi krwawiło, kiedy na ciebie patrzyłam. Pomyślałam: tak nie powinno być. Jesteś taki samotny. Powinieneś mieć kogoś, kto się tobą zaopiekuje.

Troska panny bardzo spodobała się jej adoratorowi i przerodziła w miłość.

Jak wspominacie księżną Dianę?


Księżna Diana

Księżna Diana

Księżna Diana i książę Karol

Księżna Diana i książę Karol

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ja czytałam że Dianę i Karola zapoznała jej siostra która jego nie chciała każdy podaje inną wersję a jak było naprawdę to tylko oni wiedzą i rodzina

 • Gość pisze:

  Diana jak poznała ksiecia Karola była mlodziutką kobietą bez doswiadczenia ,która nawet gdyby chciała nie potrafiłaby uwieść starego wyjadacza zresztą już starego kawalera ,który już z niejednego pieca chleb jadł. W odróżnieniubod Diany , Karol wiedział co czeka jego oraz jego żonę i na co bedzie narażona jego wybranka!

 • Gość pisze:

  Diana sama sobie winna

 • Gość pisze:

  oczywiście ,że Diana wdarła się na siłę do royalsów. Długo przed ślubem,Diana wiedziała o Camili i romansie Karola,ale myślała,że jest tak piękna i inteligentna,że po ślubie wszystko się zmieni.Sama sobie winna.Karol nigdy nie krył się miłością do Camili.

 • Gość pisze:

  Czyli że to Diana poderwała Karola?? O nie, teraz te wszystkie plotkary, które go nienawidzą za rozwód, dostaną pier**.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×