Szukaj

Księżna Camilla nie zostanie królową, ale i tak zaciera ręce z radości. Co szykuje dla niej Elżbieta II?

księżna Camilla

księżna Camilla

Królowa Elżbieta II wkrótce abdykuje? Chociaż do niedawna mówiło się, że przekaże tron Williamowi, OK! podaje, że będzie to jednak Karol. Księżna Camilla już się przygotowuje do nowej roli.

Ze względu na pandemię koronawirusa, królowa Elżbieta II, usunęła się w cień. Przekazała obowiązki Williamowi, sama spędza czas w zamku Windsor. Jest w grupie szczególnego ryzyka. Zarażenie koronawirusem mogłoby się dla niej bardzo źle skończyć.

Od jakiegoś czasu plotkuje się, że monarchini wkrótce abdykuje. Ponoć chce oddać władzę wnukowi, co nie podoba się Karolowi. National Enquirer pisze o gorzkiej potyczce ojca z synem o sukcesję:

Będzie się trzymał zębami i pazurami, a nie da się pominąć w sukcesji – mówi donosiciel.

Księżna Camilla przygotowuje się, by zastąpić królową

Magazyn OK! jest innego zdania. Donosi, że to nie William, a jego tata, książę Karol, już przygotowuje się do nowych obowiązków. Osoba z otoczenia rodziny królewskiej informuje, że monarchini wkrótce przekaże panowanie najstarszemu synowi.

Księżna Camilla już nie może się tego doczekać. Chociaż jeszcze niedawno mówiło się, że nie będzie mogła cieszyć się podobnymi przywilejami jak jej mąż i nie zostanie królową, informator jest przekonany, że nic nie zmieni się w jej życiu. Pomimo że formalnie będzie tytułowana księżną-małżonką, ma w planach nieformalnie rządzić. Jest już gotowa do tej funkcji:

Nadal będzie mogła cieszyć się wszystkimi korzyściami i obowiązkami współwładcy.  Jest skłonna zaakceptować każdy tytuł, który nada jej królowa, by nie robić zbędnego zamieszania.

Czy jednak te doniesienia są prawdziwe? Nic nie wskazuje na to, by królowa ustąpiła z tronu. Elżbieta II utrzymywała, że przez całe życie będzie królową. Podobnie jak niemal wszyscy jej poprzednicy. W brytyjskiej rodzinie królewskiej jest tylko jeden przypadek, w którym monarcha zrzekł się tronu. Mowa o Edwardzie VIII. Po ustąpieniu z tronu otrzymał tytuł księcia Windsoru.


Księżna Camilla - przemówienie

Księżna Camilla - przemówienie

Camilla Parker-Bowles w Polsce. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau

Camilla Parker-Bowles w Polsce. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau

Królowa Elżbieta II dziękuje wolontariuszom

Królowa Elżbieta II dziękuje wolontariuszom

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×