Książę William skomentował odejście Harry’ego z pałacu. Padły słowe, które trudno będzie zapomnieć

Książę Harry i książę William

Książę Harry i książę William

Książę William o odejściu Harry'ego z rodziny królewskiej. Pierwszy komentarz następcy tronu wstrząsnął brytyjskimi tabloidami. Słowa Williama mówią wszystko o jego relacji z bratem.

To, że konflikt między braćmi rzeczywiście istnieje, przyznał sam książę Harry w październiku zeszłego roku, podczas podróży służbowej do Afryki. Rodzinie królewskiej towarzyszył wówczas królewski korespondent, Tom Bradby, który zbierał materiały do filmu dokumentalnego Harry and Meghan: An African Journey.

Kiedy dziennikarz wprost zapytał księcia Harry’ego, czy to prawda, że nie rozmawia z księciem Williamem, ten odpowiedział.

Jesteśmy braćmi, zawsze będziemy braćmi. W tej chwili z pewnością kroczymy różnymi ścieżkami, ale zawsze będę przy nim i, jak wiem, on zawsze będzie przy mnie. Bracia miewają dobre i złe dni.

Dodał ponadto, że prawdą jest, że spotykają się coraz rzadziej. Wynika to z tego, że obaj mają swoje rodziny i to z nimi spędzają teraz więcej czasu.

Zobacz także: Wszyscy mówią o Meghan i Harrym, ale co z ich synem? Archiego czekają duże zmiany. Jedna z nich już budzi kontrowersje

Książę William o odejściu Harry’ego z rodziny królewskiej

Okazuje się jednak, że ostatnia decyzja Harry’ego o odłączeniu się od rodziny królewskiej, którą podjął ze swoją żoną Meghan – i to w dodatku bez konsultacji z pozostałymi członkami rodziny – nie tyle rozwścieczyła Williama, co go zasmuciła. Książę jest ponoć pogrążony w rozpaczy, bo nie może się pogodzić z tym, co się stało.

Jego słowa mówią też wiele o ostatnich wydarzeniach. Z komentarza jasno wynika, że William przez długi czas próbował wspierać Harry’ego w sytuacjach kryzysowych, był też jego głosem rozsądku. Ale tylko do pewnego momentu.

Opiekowałem się bratem przez całe życie. Nie mogę tego dłużej robić. Przykro mi z tego powodu. Jedyne co mogę zrobić, to spróbować ich wesprzeć i mieć nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas, gdy będziemy śpiewać w tym samym chórze. Chcę żeby wszyscy grali w jednej drużynie – miał powiedzieć rozżalony książę William swojemu przyjacielowi, który ujawnił to w rozmowie z The Sunday Times.

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle)

Książę Harry i książę William (ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle)

Smutek księcia Williama jest zrozumiały – przecież bracia zawsze byli ze sobą bardzo zżyci i stali za sobą murem. Dopiero pojawienie się Meghan naruszyło te scementowaną więź. Ale skoro księcia Williama nie zaślepia już wściekłość i najzwyczajniej w świecie brakuje mu brata, to może jeszcze nie wszystko stracone? W końcu żon można mieć kilka, a brata ma się tylko jednego…

Zobacz: Meghan Markle zamarzył się własny „Vogue”! Właśnie rozpoczęła pracę nad swoim magazynem. To będzie hit!


Księżna Diana z synami - Williamem i Harrym

Księżna Diana z synami - Williamem i Harrym

Książę William i książę Harry 2007 rok

Książę William i książę Harry 2007 rok

Książę William organizuje wieczór kawalerski dla księcia Harry'ego

Książę William organizuje wieczór kawalerski dla księcia Harry'ego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×