Szukaj

Książę William wcale nie jest taki grzeczny. Oto pięć największych skandali z udziałem następcy tronu

Książę William

Książę William

Książę William obchodzi swoje 38. urodziny, a my przypominamy największe skandale z udziałem następcy tronu. Okazuje się, że nie tylko Harry może się pochwalić niezłymi wybrykami.

Książę William jest jednym z najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej. Razem ze swoją żoną Kate idealnie wywiązują się ze swoich obowiązków względem monarchii. Wnuk królowej Elżbiety II jest drugi w kolejce do tronu, dlatego wymaga się od niego tego, aby świecił przykładem. 21 czerwca syn Diany i Karola kończy 38 lat. Chociaż to jego młodszy brat Harry zawsze uznawany był za skandalistę, to i Williama nie ominęło burzliwe życie.

Książę William urządził sobie wycieczkę królewskim śmigłowcem

Jednym z wybryków, o których swego czasu rozpisywała się bulwarowa prasa, były odwiedziny u kuzyna. William wybrał się do kuzyna samolotem Royal Air Force. Chociaż wnuk królowej jest wojskowym pilotem, to warty 10 milionów funtów śmigłowiec, na pewno nie służy do urządzania sobie wycieczek.

Kate długo czekała na oświadczyny

Chociaż małżeństwo Kate i Williama może uchodzić za idealne, to droga do ołtarza była bardzo wyboista. Książę znalazł się pod obstrzałem reporterów, ponieważ dosyć długo zwlekał z oświadczynami. Ze względu na tę sytuację obecna żona księcia zyskała w bulwarowej prasie dosyć niemiły przydomek Waitie-Katie (czekająca Katie).

William wcale nie chciał brać ślubu

Podobno oczekiwanie z oświadczynami wiązało się z tym, że William wcale nie miał ochoty żenić się z Kate. W 2007 roku para nawet ze sobą zerwała, by po 4 latach przysięgać sobie przed ołtarzem. Po krótkim zerwaniu książę szalał w brytyjskich klubach, próbując zapomnieć o związku. Podobno gdy uświadomił sobie, że jest drugi w kolejce do tronu, to rozsądek wziął górę. Syn księcia Karola postanowił ustatkować się i pogodzić z przyszłą żoną. Tuż przed ślubem tych dwojga bulwarowa prasa informowała nawet o tym, że William przed samą ceremonią spanikował i chciał wszystko odwołać.

Książę William dopuścił się zdrady?

Kate i William uchodzą za bardzo zgodne małżeństwo. Jednak co jakiś czas w prasie pojawiają się doniesienia o kryzysie w ich związku. Spadkobierca tronu miał nawet dopuścić się zdrady. W kwietniu zeszłego roku magazyn Globe twierdził, że serce księcia Williama nie należy już do jego żony. Mężczyzna miał się wdać w płomienny romans z Rose Hanbury. Tabloid donosił wtedy o rozwodzie i o tym, że Kate razem z dziećmi spakowała się i wyprowadziła do rodziców. Temat domniemanego romansu został ponownie przywołany podczas kwarantanny. Ten sam magazyn poinformował, że Kate przyłapała męża na telefonicznej rozmowie z byłą kochanką. Jak widać, do rozwodu nie doszło i nic nie wskazuje na to, że tych dwoje chce się rozstać.

William zrezygnuje z korony?

Na początku zeszłego roku w mediach pojawiła się kolejna sensacyjna informacja. Sprawę ujawnił jeden z dziennikarzy. Jeremy Paxman, dawny przyjaciel księżnej Diany, w wywiadzie dla telewizji Chanel 5 opowiedział o tym, że Williamowi wcale nie jest spieszno do bycia królem. Podobno od najmłodszych lat opowiadał on swojej matce, że nie ma on najmniejszej ochoty na przejęcie korony. Jako chłopiec podobno wiele razy wspominał, że jeżeli przyjdzie jego kolej, to nie będzie chciał przejąć obowiązków monarchy.

Książę William swego czasu był uznawany przez prasę niemal za nudnego. Biorąc pod uwagę skandale z jego udziałem, można stwierdzić, że przyszły król Wielkiej Brytanii również jest świetnym materiałem dla bulwarówek.


Kate i William z dziećmi

Kate i William z dziećmi

Książę William i Księżna Kate – BAFTA 2020

Książę William i Księżna Kate – BAFTA 2020

Księżna Kate i książę William na przyjęciu w pałacu

Księżna Kate i książę William na przyjęciu w pałacu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×