Szukaj

Pilne zmiany w rodzinie królewskiej przez koronawirusa. Książę William w centrum zamieszania

Zamieszanie w rodzinie królewskiej

Zamieszanie w rodzinie królewskiej

Książę Karol ma koronawirusa. Sytuacja spowodowała pilne zmiany w rodzinie królewskiej. Czy możliwe jest, że zaraził Elżbietę II?

Koronawirus pojawił się w Chinach, poinformowano o tym w grudniu 2019. Od tego momentu rozprzestrzenił się na całym świecie. Nie oszczędza nikogo, wśród zarażonych są wielcy tego świata – aktorzy, sportowcy, członkowie rodzin królewskich. W środę ujawniono, że COVID-19 został wykryty u księcia Karola, spowodowało to pilne zmiany w rodzinie królewskiej.

O zarażeniu poinformował pałac, który wystosował oświadczenie, w którym ujawniono, że książę uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Następca tronu nie czuje się jednak źle:

Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle – czytamy w komunikacie.

Wiadomo także, że nie zaraziła się jego żona, księżna Camilla. Lekarze wykluczyli, że mógł transmitować wirusa na matkę, królową Elżbietę II, z którą ostatnio widział się 12 marca.

Książę Karol ma koronawirusa. Zmiany w rodzinie królewskiej

Odkąd WHO ogłosiło pandemię koronawirusa wiele się zmieniło na świecie. Sytuacja się pogarsza, a rządy poszczególnych państw podejmują środki zaradcze w celu zatrzymania liczby zachorowań.

Królowa Elżbieta razem z mężem izoluje się w zamku w Windsorze. William z rodziną przebywa obecnie w Norfolk, Harry z Meghan i synem w Kanadzie.

Dzisiaj wyszło na jaw, że zarażony jest następca tronu, książę Karol. Obaj jego synowie niezwłocznie zostali o tym powiadomieni telefonicznie. Największe zmiany szykują się dla Williama, który już przejął obowiązki królowej, a teraz zapewne także podejmie się tych, które został zmuszony porzucić jego ojciec.

Co prawda książę Walii póki co dobrze znosi COVID-19, ale dwór musi być przygotowany na wszystko. Jego starszy syn zaczyna wyrastać na prawdziwego męża stanu. Świetnie odnajduje się w nowej sytuacji, w czym wspiera go żona, księżna Kate.

Oczywiście Kate i William nie należą do grupy osób najbardziej narażonych na skutki koronawirusa; i być może też to właśnie oni są najlepszymi kandydatami do reprezentowania rodziny królewskiej w tym czasie. Widzimy, jak William wciela się w rolę męża stanu. Wydaje mi się interesujące, że pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który przemawiał do narodu, był właśnie William – napisała Katie Nicholl, dziennikarka, która zajmuje się publikacjami o rodzinie królewskiej.

Wygląda na to, że koronawirus wymusił kilka pilnych zmian w rodzinie królewskiej. Zdaje się też jednak, że William jest gotowy na podobne wyzwania.

 


Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol na spotkaniu z pracownikami TK MAXX

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Książę Karol dotknięty przez fankę w policzek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×